Naga MarketsCzwartkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie przyniosła 1,79-procentowy spadek indeksu WIG20. W godzinach popołudniowych poznaliśmy natomiast najnowsze wyniki finansowe Grupy CD PROJEKT, która wypracowała w pierwszym kwartale 2019 roku 17,8 mln zł zysku netto. Tak dobre dane sprawiły, że w piątek o poranku akcje CD Projekt zyskują już ponad 5%, ciągnąc tym samym do góry cały indeks WIG20.


WIG20 odrobi czwartkowe spadki?

Dzięki niezwykle dobrym wynikom finansowym spółki CD Projekt, indeks WIG20 rozpoczyna piątkową sesję nieśmiałymi wzrostami. Czy tendencja ta jednak zostanie utrzymana do końca dnia i rynek odrobi czwartkowe spadki? Odpowiedź na to pytanie poznamy dopiero za kilka godzin.

Za potencjalnymi wzrostami indeksu WIG20 przemawiać mógłby fakt, iż rynek w dalszym ciagu nie przetestował jeszcze od dołu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w rejonie 2295 punktów. Biorąc jednak pod uwagę, że WIG20 nie jest technicznym rynkiem, zasady które sprawdzają się na innych indeksach czy np. rynku walutowym, tu zazwyczaj nie obowiązują. W praktyce argument o zasadzie zmiany biegunów zdaje się więc nic nie wart.

WIG20 powyżej 2183 pkt.

Więcej na temat podsumowania sesji czwartkowej, najważniejszych informacji ze spółek oraz przygotowania do handlu piątkowego w codziennym programie Comparic24.tv:

Akcje CD Projekt zyskują ponad 5%, spółka liderem piątkowych wzrostów

Akcje CD Projekt rozpoczęły piątkową sesję luką wzrostową i wciąż kontynuują wzrosty. Jeżeli tylko nagle nie pojawi się jakaś większa reakcja podażowa, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania niezwykle istotnego oporu w rejonie 220 zł. Trwałe pokonanie tej strefy mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszej aprecjacji.

CD Projekt powyżej 216 zł

Cyfrowy Polsat traci ponad 3%, spółka największym przegranym piątkowej sesji

Po drugiej stronie tego zestawienia znajduje się natomiast Cyfrowy Polsat, którego akcje tracą dziś już ponad 3% pogłębiając tym samym trwającą od wczoraj deprecjację do ponad 5,5%. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie cena akcji spółki mogłaby osunąć się nawet w rejon 23,82 zł

Cyfrowy Polsat traci drugą sesję z rzędutokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSEC wszczął postępowanie przeciwko kolejnej kryptowalutowej piramidzie
Następny artykułZaklęty krąg Trumpa
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here