Naga MarketsWIG20 odnotował spadek o 0,9 procent. GPW w cieniu giełd światowychPiątkowe notowania na rynku warszawskim skończyły się spadkiem WIG20 o 0,9 procent i powiększeniem tygodniowej straty indeksu blue chipów do 1,4 procent. W indeksie największych spółek przeceniło się 13 walorów przy 7 notujących zwyżki, co sygnalizuje, iż oddech rynku nie był tak jednoznacznie negatywny.

Indeks WIG20 odnotował stratę podczas ostatniej sesji w bieżącym tygodniu

Z perspektywy końca sesji widać też, iż spadek był w największym stopniu pochodną braku lokalnych zmiennych i podporządkowaniu się początkowej przecenie w USA. W istocie we wcześniejszych godzinach sesji indeksowi największych spółek udawało się ignorować spadki na rynku niemieckim i przecenę futures na amerykańskie średnie. W finale korelacja z rynkami bazowymi okazała się silniejsza od lokalnych apetytów konsolidacyjnych.W sumie rozdanie nie miało jednak historii. Rynek został zmuszony do zakończenia tygodnia w podporządkowaniu giełdom bazowym, co nie dziwi, gdy uwzględni się układ sił na poprzednich sesjach tygodnia zdominowanych przez zamieszanie na rynku chińskim i reakcje akcji, walut oraz surowców na komunikat kończący wrześniowe posiedzenie FOMC. Uwzględniając zmienność spadek WIG20 w skali tygodnie nie jest tak dynamiczny, jak jawi się oglądany przez pryzmat zmiany procentowej.

Technicy powinni odnotować wykreśloną świecę tygodniową, która mówi, iż rynek znalazł się w fazie większej zmienności i jednocześnie niepewności, co do dalszego kierunku. W szerszej perspektywie przecena jest częścią i konsekwencją zawahania popytu na oporach w rejonie 2400 pkt., co owocuje liczeniem się rynku na pierwszych wsparciach w rejonie 2300 pkt. Wybicie z zawieszenia w rejonie 2300 pkt. będzie tematem do rozegrania na pierwszych sesjach nowego tygodnia.

Autor: Adam Stańczak, Analityk DM BOŚ

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: nasdaq | kurs playway | pekao kurs akcji | eur/usd | tauron kurs akcji | akcje biomedlub | akcje nasdaq |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here