Naga MarketsWIG20 odnotował solidną sesję, CD Projekt liderem Po wtorkowej sesji indeksy za Oceanem odnotowały minimalne spadki. Wśród tematów, które przyciągają obecnie uwagę należy wymienić: 1. Pakiet fiskalny zaproponowany przez Joe Bidena – nowy prezydent podkreśla, że jest otwarty na negocjacje i chciałby uzyskać poparcie Republikanów. 2. Rozwój pandemii i przebieg szczepień – w ubiegły piątek AstraZeneca poinformowała o istotnym zmniejszeniu dostaw w I kw. w stosunku do planowanych.

WIG20 wzrósł o 1,86 proc., pozytywna ocena prowadzonych badań nad szczepionką Johnson & Johnson

Z drugiej strony wstępna ocena prowadzonych badań nad szczepionką Johnson & Johnson jest pozytywna, szczepionka może być skuteczna nawet po podaniu jednej dawki – jednak o ile wszystko przebiegnie pomyślnie to możemy spodziewać się wprowadzenia jej na rynek najszybciej w marcu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dodatkowym wsparciem w walce z Covid-19 byłyby leki, które według Dyrektor Europejskiej Agencji Leków Emer Cooke mogłyby być dostępne jeszcze w tym roku. 3. Trwa sezon wynikowy, wczoraj poznaliśmy raport Microsoftu – spółka wypracowała 2,03 USD zysku na akcję wobec szacunków analityków zakładających 1,64 USD, w stosunku do ubiegłego roku zysk wzrósł o 34%. Dzisiaj wyniki opublikują: Apple, Facebook i Tesla.

WIG w układzie dziennym

Na krajowym rynku solidną sesję odnotował indeks WIG20 (+1,86%), swój wzrost zawdzięcza przede wszystkim zwyżce na walorach CD Projektu (+8,8%) i Allegro (+6,1%). Za połowę wartości obrotu na warszawskiej giełdzie odpowiadał handel akcjami wspomnianego studia, jest to już druga z rzędu tak dobra sesja, a wczorajszy wolumen zbliżył się do poziomów odnotowywanych w pobliżu premiery „Cyberpunk 2077”. Zastanawiające jest to czy tak zauważalny wzrost zainteresowania walorami spółki wpłynie na zmianę w Rejestrze Krótkiej Sprzedaży – obecnie 5 podmiotów wykazało krótką pozycję netto, a największą (1,05%) zaraportował Melvin Capital Management. Spośród pozostałych blue chipów jedynie walory 4 spółek znalazły się poniżej kursu odniesienia. Z najnowszych doniesień – zdaniem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego zasadne jest utrzymanie restrykcji, a szczególnym zagrożeniem mogłoby być otwarcie hoteli.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin wiadomosci | kurs bitcoin | pgnig akcje kurs | akcje cd projekt | kurs eur |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here