Naga MarketsPrzedostania sesja tygodnia zakończyła się niewielką korektą amerykańskich indeksów. Przynajmniej tymczasowo mocny ruch zapoczątkowany w tygodniu wyborczym i kontynuowany za sprawą opublikowania informacji o potencjalnej szczepionce wyhamował. Inwestorów ostrzegał prezes FED Jerome Powell przed niepewną perspektywą dla amerykańskiej gospodarki.

Niewielka korekta amerykańskich indeksów

Na ten moment jest zbyt wcześnie aby oszacować wpływ szczepionki na gospodarkę, a ta zmaga się z II falą pandemii, która m.in. w USA przybiera na sile (rosnący trend nowych zachorowań, a dzienna liczba przypadków sięga przeszło 160 tys. – co przekłada się na rosnącą liczbę zgonów, choć ta jest niemal 2-krotnie niższa niż w szczytowym momencie w kwietniu).

Te artykuły również Cię zainteresują

Na krajowym rynku indeks WIG20 odnotował pierwszą spadkową sesję w listopadzie, choć skala spadków nie była znacząca. Jednak indeksy mWIG40 i sWIG80 wciąż kontynuowały wzrosty. Na rynku utrzymuje się zwiększone zainteresowanie spółkami typu value, co jest widoczne m.in. w wartości obrotu rosnącego o 2,7% banku PKO, który pod względem obrotu znalazł się na II miejscu, ustępując jedynie Allegro, na którym od 3 dni trwa realizacja zysków. Sektorowo najsłabiej wypadły spółki odzieżowe, a najlepszą sesję (po ostatnim mocnym spadku) odnotował indeks WIG-Leki.

Z pozostałych tematów dobre wiadomości zwłaszcza dla tradycyjnej gospodarki ogłosił premier Mateusz Morawiecki, który sygnalizuje stabilizację a nawet spadek liczby nowych zachorowań, co na ten moment odsuwa ryzyko wprowadzenia narodowej kwarantanny, choć liczba nowych zakażonych wciąż znajduje się powyżej 20 tys. Przed sesją raport finansowy za III kw. 2020 r. opublikował Eurocash, wynika z niego, że zysk netto wyniósł 32,3 mln zł, wobec konsensusu 33,1 mln zł, co oznacza wzrost r/r o 43,6%.

Również PCC Rokita przedstawiła dane za III kw. – wynik netto spółki wyniósł 29,2 mln zł, wobec konsensusu 28,6 mln zł, jednak r/r zysk netto był niższy o 22,3%. Chwilę przed sesją poznaliśmy wyniki Getin Noble Banku, który w III kw. stracił netto 69,8 mln zł, wobec konsensusu zakładającego spadek o 97,1 mln zł, a w ubiegłym roku strata wyniosła 100,6 mln zł. Dzisiaj poznamy raporty finansowe niemal 200 spółek, z czego przeszło 90% stanowić będą spółki z NewConnect.

WIG w układzie dziennym

Adam Dudoń

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here