Naga Markets

WIG20 odbije do 1900 pkt? Komentuje Michał PalaczykPoniedziałek na warszawskim parkiecie zakończony został z niewielkim spadkiem na WIG20. Jak wskazuje Michał Palaczyk, na antenie Comparic24, indeks ma szanse w perspektywie czerwca odbić nawet do 1900 pkt, w czym mogłoby pomóc potencjalne odbicie na bankach.WIG20 z szansą na odbicie?

– Jeżeli spojrzymy na indeks WIG20 tak bardziej w punkt, to od dołka zrobiliśmy bardzo mocny, w zasadzie ponad 6% ruch. Tutaj były dołki w okolicach mniej więcej 1660 pkt i dotarliśmy do poziomu prawie 1800 pkt. Mega ruch, więc dzisiejsza korekta jest zupełnie normalna. – wskazuje Michał Palaczyk.

– Nie byłoby normalne, gdybyśmy wzrastali mega szybkim ruchem, bo tak wzrastaliśmy tylko po covidzie. To byłby wręcz sygnał, że ktoś na rynku działa zupełnie nieracjonalnie. Teraz musimy obronić poziomy w okolicach 1730 pkt i dalej ruszyć do góry w okolice nawet 1900 pkt w perspektywie końca czerwca tego roku. – dodaje także.

WIG20 odbije do 1900 pkt? Komentuje Michał Palaczyk
Notowania WIG20 w latach 2021-2022. Źródło: Stooq.pl

W trakcie wczorajszych notowań (16 maja) WIG20 zanotował spadek swojej wyceny. Indeks zakończył wczorajszy dzień ze stratą w wysokości 0,19%, co oznaczało spadek o 3,41 pkt względem poprzedniego zamknięcia. Na koniec dnia WIG20  wyceniany był przez inwestorów na równo 1762,22 pkt.

Słaby sentyment mBanku

Z mWIG40 słabo wyglądał też mBank. Tutaj z kolei oglądamy dzisiaj tę spółkę nie dlatego, że spadała, ale dlatego, że jest reprezentantem sektora bankowego, który wśród tej największej piątki bankowej jest chyba najsłabszy pod względem sentymentu rynkowego. – podkreśla Michał Palaczyk.

– Odbicie było dzisiaj w praktyce w całości skasowane. Niemal domknęliśmy lukę. Obroty były takie same jak przy odbiciu. To nie ma zapachu mocnej korekty pro wzrostowej, więc trzeba obserwować mBank. Jeżeli mBank zacznie rosnąć, to znaczy, że nawet na tym najgorszym banku wszystko wygląda dobrze i że są szanse na zaświecenie się poziomu 1850 pkt na WIG20. – dodaje także.

WIG20 odbije do 1900 pkt? Komentuje Michał Palaczyk
Notowania mBank w latach 2021-2022. Źródło: Stooq.pl

W trakcie wczorajszych notowań (16 maja) mBank zanotował spadek swojej wyceny. Bank zakończył wczorajszy dzień ze stratą w wysokości 3,44%, co oznaczało spadek o 9,40 zł względem poprzedniego zamknięcia. Na koniec dnia mBank  wyceniany był przez inwestorów na równo 263,60 zł.

AVA Trade

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cyfrowy polsat kurs akcji | lew pln | bitcoin era opinie | dom development kurs | celon pharma akcje rekomendacje | dzisiejszy kurs korony islandzkiej | gbp online |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułHub.Tech miał 8,88 mln zł zysku netto, 13,48 mln zł zysku EBIT w I kw. 2022 r.
Następny artykułAnswear.com wznawia działalność w Ukrainie. Firma angażuje się w pomoc humanitarną
Absolwent ekonomii oraz obecnie student Rynków Finansowych na Instytucie Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Członek Studenckiego Instytutu Analiz Gospodarczych, zwycięzca ligi debat oksfordzkich i turnieju debat w stylu Lincoln-Douglas, autor publikacji naukowych o tematyce ekonomicznej i prelegent podczas akademickich konferencji naukowych. Aktywny uczestnik i współorganizator konferencji naukowej „Forum Rozwoju Ekonomicznego Polski” oraz wydarzenia „Tydzień Gospodarki Światowej”. Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas pracy w sektorze bankowym. Laureat olimpiad z dziedzin takich jak historia i WOS. Kreator postaw obywatelskich i zwolennik podejścia fundamentalnego. Prywatnie miłośnik historii (w szczególności XX wieku), gier strategicznych i podróży do ciepłych państw południa.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here