Naga MarketsCzwartkowy handel na GPW bardzo dobrze zaczyna się dla akcji Orange Polska oraz Play, które o godzinie 10:00 zyskiwały ponad 8%. Sam indeks WIG20 również nie może narzekać na brak koniunktury w drugiej połowie tygodnia, umacnia się bowiem o 0,75% i testuje lokalne maksima na wysokości 2240 punktów.


WIG20 z konsolidacji… w jeszcze węższą konsolidację?

Po maju utrzymywanym w ryzach przez ruch boczny pomiędzy minimami z listopada i grudnia 2018 roku, WIG20 ostatecznie wybijał wąski zakres i testował poziomy powyżej 2240 punktów. Szybko jednak okazało się, że presja popytowa z końcówki maja nie będzie kontynuowana i indeks wszedł w kolejną serię sesji bez wyraźniejszego trendu. Obecnie ruchy blokuje nowe wsparcie na 2220 punktów oraz 50% zniesienia trendu wzrostowego na wysokości 2252 punktów:

WIG20 na wykresie dziennym
WIG20 na wykresie dziennym

Jeżeli benchmark polskiej giełdy chce myśleć o wzrostach musi przełamać obecne ograniczenia i powrócić nad 2300 punktów, gdzie wypada… kolejne ograniczenie historycznej konsolidacji. Do testu tegorocznych maksimów nadal więc daleka droga, a niedźwiedzie nadal mogą posiadać przewagę.

Więcej o sytuacji na GPW w czwartkowy poranek w najnowszym materiale Comparic24.tv przygotowującym do sesji giełdowej:

Orange i Play z nietypową zmiennością – silne wzrosty akcji

Powodów do narzekań z pewnością nie mają jednak inwestujący w akcje Play oraz Orange. Młodsza z polskich sieci komórkowych zyskuje od końcówki maja już niemal 20%, dokładając w czwartek ponad 8% do dynamicznych wzrostów i notując jak na razie najsilniejsze jednodniowe wzrosty od grudnia ubiegłego roku. Akcje Play pokonują pułap 30 złotych i testują ponad roczną lukę spadkową.

akcje Play 6 czerwca
Akcje Play z zaznaczonym momentem przecięcia się średnich. Wykres D1

Akcje Orange również nie próżnują i także realizują aprecjację w zakresie powyżej 8%. Notowania testują pułap 5,5 zł, ostatni raz obserwowany pod koniec marca. Czwartkowe umocnienie jest jednym z najsilniejszych w tym roku i pozwala notowaniom pokonać strefę S/R rysowaną na wysokości 5,30 zł.

Orange OPL
Akcje Orange silnie zyskują w czwartek. Wykres D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here