Naga MarketsPo silnych spadkach w trakcie wtorkowej sesji, amerykańskie indeksy odrabiają część strat na środowym otwarciu. S&P 500 zarabia niemal 0,5%, a technologiczny Nasdaq 1,1%. Z porannego marazmu wyszedł również polski WIG20, który na ponad godzinę przed zamknięciem dnia zyskuje 0,45%. Wśród najbardziej aktywnych spółek sesji znalazły się CD Projekt, Pekao oraz PKO BP.


Amerykańskie parkiety odbijają po wczorajszym osłabieniu wywołanym przez Powella i Bullarda

Podczas wtorkowego wystąpienia dotyczącego polityki pieniężnej Jerome Powell brzmiał zdecydowanie mniej gołębio niż podczas zeszłotygodniowej konferencji prasowej: „Prezes mógł pozwolić sobie na odrobinę neutralności i tym razem o obniżkach nie mówił tak chętnie, podkreślając, że sytuacja gospodarcza nadal jest niezła, a Fed ją obserwuje i będzie odpowiednio reagował. W efekcie rynki korygowały wcześniejsze ruchy i na Wall Street widzieliśmy cofnięcie spod historycznych maksimów” – komentował dr Przemysław Kwiecień, główny analityk XTB.

Rzeczywiście indeks S&P 500 zamykał się ze spadkiem niemal 1%, co było najsilniejszym jednodniowym osunięciem od miesiąca. Na środowym otwarciu notowania powracają jednak nad 2920 pkt., otwierają się powyżej wtorkowego zamknięcia dnia i nadal poruszają w niedużej odległości od historycznych maksimów.

Więcej na temat dzisiejszej sesji na amerykańskich parkietach w programie Today in USA:

WIG20 jednak z odbiciem

Przed zakończeniem sesji w Europie i w Polsce, indeks WIG20 zyskuje niespełna 0,5% i odbija od lokalnych minimów rysowanych nad strefą wsparcia zlokalizowaną w okolicach 2300 pkt. Jak widać poziom będzie dla benchmarku ważnym punktem akumulacji i jego utrzymanie jest niezbędne jeżeli wykres ma powrócić w okolice 2400 pkt. i historycznych maksimów.

W gronie najaktywniejszych spółek dnia znalazł się między innymi CD Projekt, który zyskiwał 1,33%. Po przetestowaniu poziomu 232,5 zł na początku czerwca, akcje spółki dynamicznie się osuwały, powracając w okolice psychologicznej bariery 200 złotych.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here