Naga Markets
Indeks WIG20 wzrasta pierwszy raz od ośmiu sesji handlowych i w poniedziałek powraca nad istotną strefę wsparcia, wyznaczaną przez minima z maja. Polski indeks zyskuje ponad 1,3 proc. na początku nowego tygodnia i wyceniany jest na około 2094 pkt. Jak zauważa Adam Rak, redaktor Comparic24.tv, również niemiecki Dax zyskuje o 1 proc., a brytyjskie FTSE100 niemal jeden procent.


WIG20 z pierwszą sesją wzrostową od tygodnia. Co zrobi w poniedziałek?

Indeks szerokiego rynku WIG zyskuje 0,94 % i wyceniany jest na 55 788 punktów. WIG20 tak jak stwierdziłem wcześniej powyżej jednego procenta, natomiast wyraźne wzrosty również na spółkach małych i średnich. WIG40 i sWIG80 kolejno 0,77 i 0,26 procent wzrostu. Najbardziej aktywnymi spółkami pozostają CD Projekt, KGHM, który zyskuje niemal 2 proc. oraz PKO BP. Najmocniej zyskują Dino Polska, JSW oraz wspominany już KGHM – oznajmił Adam Rak.

Alior Bank silnie przeceniony

Akcje Alior Banku na historycznych minimach kosztując około 41,64 zł. Ubiegłotygodniowa próba zainicjowania korekty zakończyła się ostatecznie dużym, górnym cieniem na wykresie tygodniowym. Wsparcie, choć się utrzymało, pozostawia realne zagrożenie dalszych spadków. Początek tygodnia przynosi kontynuację presji sprzedających. W najbliższych dniach możemy więc zobaczyć dalsze spadki, choć jak zauważa Adam Rak możliwe jest odreagowanie wzrostowe nawet do poziomu 49 zł.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRBA obniży stopy dwukrotnie do końca roku – Nomura
Następny artykułEsotiq & Henderson z 17,5 mln zł przychodu w lipcu 2019 r.
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here