Naga MarketsWIG20 odbija od dołków, giełda w USA również czeka na aprecjację - to warto wiedziećMyli się ten, kto uznał zeszłotygodniowy wybuch entuzjazmu na polskim parkiecie wyłącznie za wypadek przy pracy. WIG20 zakończył wczorajszą sesję 0,3% na plusie, a wtorek potwierdza kontynuację umocnienia. Jednocześnie za oceanem analitycy Bank of America oczekują, że “wzrosty powinny się pojawić na początku 2020 r.” wypychając indeks S&P 500 na nowe, historyczne maksima. W podsumowaniu najważniejszych wydarzeń również o nowościach w Polskim Standardzie Płatności (PSP) o polskim deficycie oraz o działaniach Borisa Johnsona, które osłabiają funta szterlinga. Na przegląd wybranych informacji rynkowych zaprasza Comparic24.tv oraz broker XM. 


WIG20 odbija od strefy wsparcia i powraca nad 2100 pkt.

Jak wspomniano we wstępie indeks polskich blue chipów kończyć poniedziałek z zyskiem 0,3%, gdyby sesja zakończyła się jednak na dwie godziny przed wejściem do gry Amerykanów, jej wydźwięk byłby zdecydowanie bardziej optymistyczny. Poniedziałek, ze względu na uzgodnienie warunków wstępnej umowy handlowej pomiędzy USA i Chinami zdominował rynkowy optymizm, czego efektem były wzrosty na niemal wszystkich głównych parkietach regionu.

Polscy inwestorzy skupiali się jednak na energetyce – a to z powodu dzisiejszej decyzji Urzędu Regulacji Energetyki, która zdaniem ekspertów ma przynieść podwyżki cen. Wicepremier Jacek Sasin ponownie uspokaja twierdząc, że gospodarstwa domowe nie odczują skutków wzrostu cen, a także dementuje plotki dotyczące rzekomego połączenia PGNiG oraz Tauronu.

Bank of America: Wzrosty powrócą na giełdy w USA na początku przyszłego roku

Analitycy Bank of America oczekują, że “wzrosty powinny się pojawić na początku 2020 r.” Pozycjonowanie rynkowe staje się coraz bardziej bycze, a grudniowe badanie przeprowadzone wśród menedżerów globalnych funduszy, które poznamy już dziś, powinno potwierdzić pozytywne nastawienie”

Eksperci oczekują, że S&P500 osiągnie poziom 3.333 do dnia 3 marca – co oznacza wzrost o 5,2% w porównaniu z poziomem piątkowego zamknięcia. W ostatnim czasie rynek akcji piął się na coraz wyższe poziomy głównie z powodu pozytywnych doniesień co do negocjacji handlowych pomiędzy USA i Chinami, a także zniesienia ryzyka twardego Brexitu. Niemniej pomimo, że oba kraje doszły do konsensusu w sprawie fazy pierwszej umowy handlowej, do ostatecznego pojednania jeszcze daleko.

Polski Standard Płatności, deficyt i Boris Johnson

We wtorkowej odsłonie programu To warto wiedzieć poruszono jeszcze kwestie trzech istotnych tematów:

  • Polski Standard Płatności, operator Blika, poinformował wczoraj, że klienci Banku Pekao mogą już korzystać z przelewów na numer telefonu. Aby korzystać z usługi, użytkownik musi powiązać swój numer z rachunkiem bankowym – można to zrobić w aplikacji PeoPay.
  • Deficyt budżetu państwa na koniec roku wyniesie najprawdopodobniej między 10 a 14 mld zł, w zależności od tego, czy uda się zrealizować wydatek 3 mld zł na NFZ i Fundusz Wsparcia Policji – poinformował w poniedziałek wiceminister finansów Tomasz Robaczyński.
  • Boris Johnson, premier Wielkiej Brytanii, stwierdził, że przedłużenie okresu przejściowego Brexitu (zaplanowanego obecnie do końca 2020 roku) jest niepotrzebne, czym stonował optymizm na rynku dotyczący brytyjskich aktywów, wywołując silniejszą wyprzedaż kursu funta.

Partnerem programu „To warto wiedzieć”, emitowanego codziennie o godzinie 09:00 na antenie Comparic24.tv jest międzynarodowy broker XM posiadający licencje CySEC, ASIC i FCA. Rozpocznij handel już od 5 dolarów i dołącz do ponad milionowej bazy klientów XM:

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA XM I ZAŁÓŻ KONTOConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTen Square Games wkrótce po 233,4 PLN jak rekomenduje Haitong Banku
Następny artykułCo przyniesie rok 2020 polskim inwestorom? Sobiesław Kozłowski
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here