Naga MarketsNa pół godziny przed startem rynku kasowego w Stanach Zjednoczonych, kontrakty terminowe S&P 500 zyskiwały niemal 1% i kontynuowały wzrosty drugi dzień z rzędu. Indeks jest coraz bliższy testu ważnej strefy oporu na sierpniowych maksimach, co pozwoliłoby powrócić w okolice historycznych szczytów. WIG20 również zyskuje – i to ponad 0,5% – jest to jednak marne pocieszenie po środowym zjeździe o ponad 2% wywołanym silną przeceną sektora bankowego.


WIG20 poniżej 2100 i dołków z października ub.r.

Gdy WIG20 znajduje się pod poziomem 2100 punktów oraz jednocześnie minimami z października ubiegłego roku, presja podaży w najbliższych tygodniach może zdecydowanie rosnąć. W efekcie rynek coraz odważniej patrzy na okrągły poziom 2000 punktów, który znajduje się już w niedużej odległości od obecnych poziomów:

Te artykuły również Cię zainteresują
WIG20 silnie tracił w środę i w czwartek stara się korygować
WIG20 silnie tracił w środę i w czwartek stara się korygować

W momencie gdy polski rynek obserwuje przecenę (również złotówki), sytuacja zagranicą zdaje się stabilizować. Kurs dolara jest w drugiej połowie tygodnia niewzruszony wojną handlową, a indeksy giełdowe coraz śmielej zmierzają w kierunku odbicia.

Więcej na temat sesji amerykańskiej pod koniec miesiąca w codziennym programie Bogusza Kasowskiego, Today in USA:

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here