Naga Marketsjsw5 minut od pierwszego dzwonka na warszawskim parkiecie we wtorek, 17 marca 2020 roku, indeks WIG20 zyskiwał niemal 5,5%, a liderami wzrostów były akcje JSW (+10%), PGE (+6,6%) oraz CCC (+5,9%). Giełdy w Europie korzystają z pozytywnych sentymentów w Azji po zielonym zamknięciu giełd oraz z niemal trzyprocentowych wzrostów kontraktów S&P 500.


WIG20 był najtańszy od 2003 roku

Chociaż wczorajsza sesja przyniosła ostatecznie wyraźne odrzucenie dołków z 2009 roku (po wielkim kryzysie finansowym), to dzienne minimum na 1248,77 pkt., wypadało marginalnie poniżej recesyjnych poziomów, w efekcie czego WIG20 testował dołki sprzed… 17 lat rysowane w 2003.

Te artykuły również Cię zainteresują
WIG20 odbija od poziomów z 2003 roku i zamyka sesję poniedziałkową nad dołkiem z 2009. We wtorek rośnie na początku sesji o niemal 5,5%. Źródło: Tradingview.com

Pozytywne nastroje napływają na rynek europejski między innymi z Azji, gdzie japoński indeks Nikkei zamykał sesję na skromnym plusie, a hongkoński Hang Seng rósł o ponad 1%. Wtorkowe odbicie następuje po tym, jak w poniedziałek Wall Street osuwało się o kilkanaście procent, w tym Dow Jones notował największe historyczne spadki w ujęciu nominalnym, a Nasdaq najmocniejszą przecenę procentową.

JSW, PGE i CCC najsilniej rosną we wtorek. Cały indeks WIG20 wyraźnie na zielono

W trakcie pierwszych 5 minut sesji na warszawskim parkiecie liderami aprecjacji były akcje JSW, PGE oraz CCC rosnące kolejno o 10%, 6,6% oraz 5,9% (w związku z dużą zmiennością na polskim parkiecie w trakcie ostatnich sesji wartości te mogą się różnić od rzeczywistych w momencie publikacji artykułu).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here