Naga MarketsWiedźmin GeraltOtwarcie handlu w ostatnim tygodniu maja na GPW przynosi skromne umocnienie. Indeks WIG20 zyskuje około 0,35%, a najsilniejsze wzrosty prezentuje CD Projekt zwiększający swoją wartość o niespełna 1,4%. W gronie spółek tracących najgorzej radzi sobie natomiast Dino Polska zmniejszając wartość akcji o 0,5%.


WIG20 nadal między młotem i kowadłem. Konsolidacja trwa od początku miesiąca

Po dynamicznych spadkach indeksu WIG20, które zepchnęły notowania poniżej poziomu 2220 pkt., wartość benchmarku porusza się w wąskiej konsolidacji, której nie jest w stanie pokonać. Poniedziałkowe otwarcie rysuje co prawda skromną lukę wzrostową pozwalając powrócić nad 2190 pkt., jednak do wyraźnego trendu wzrostowego nadal daleko. W tym celu niezbędne będzie wybicie strefy oporu wyznaczanej przez minima z grudnia ubiegłego roku, a następnie wybicie 2300 punktów, gdzie przebiega główna strefa oporu.

kurs wig20
Indeks WIG20 skromnie zyskuje na początku nowego tygodnia

Więcej o wydarzeniach związanych z GPW, wynikach spółek oraz podsumowaniu sytuacji na najciekawiej wyglądających spółkach w porannym programie Adama Raka z Comparic24.tv:

CD Projekt liderem wzrostów, akcje ponownie ponad 221 zł

W piątek akcje CD Projekt testowały poziom 225 złotych, rysując nowe historyczne maksima. Co prawda dzień i tydzień zamykały się ostatecznie pod dotychczasowymi szczytami, to poniedziałkowa sesja przynosi ponowną próbę wybicia ważnego oporu. W efekcie CD Projekt wyceniany jest na ponad 221 zł i zyskuje około 1,4%.

Wykres akcji CD Projekt
Wykres akcji CD Projekt

„W pierwszych trzech miesiącach 2019 r. Grupa CD PROJEKT wypracowała 81 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży. Zysk netto Grupy w omawianym okresie wyniósł 17,8 mln zł i był o 17,9 proc. wyższy od oczekiwań analityków, którzy prognozowali wynik na poziomie 15,1 mln zł. Rok do roku zysk spadł o 22,2 proc.” – informowała spółka w komunikacie w minionym tygodniu.

Na tak dobry wynik w nowym tygodniu nie mogą liczyć akcje Dino Polska. Spółka testowała na otwarciu poziomy z zeszłego tygodnia i traci 0,5% swojej wartości, znajdując się o godzinie 09:15 w czołówce spadkowiczów polskiej giełdy.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here