Naga Markets



W trakcie poniedziałkowej sesji indeks WIG20 ponownie pogłębiał tegoroczne minima testując poziomy poniżej 2160 pkt. Wtorkowe otwarcie przynosi jednak korektę o 0,7%, korzystając z dobrej kondycji spółek składowych benchmarku. 14 maja o godzinie 09:30 traci jedynie Cyfrowy Polsat (-0,86%), LPP (-0,19%) oraz PGE (-0,23%). Liderem wzrostów jest PZU po dobrych wynikach okresowych oraz PKN Orlen.


WIG20 w końcu na zielono, silne wzrosty sześciu spółek

Chociaż indeks WIG20 nadal porusza się poniżej istotnej strefy oporu wyznaczanej w okolicach poziomu 2220 pkt., to wyraźniejsze odrzucenie minimów z listopada ubiegłego roku może sugerować, że przyszedł czas chociaż na chwilową korektę. Niepokoić może jedynie układ średnich, które znajdują się coraz bliżej przecięcia. W analizie technicznej gdy szybsza EMA przecina wolniejszą od góry mówi się o sygnale sprzedażowym. Jego zanegowaniem z pewnością byłby powrót nad wspomniane dołki z grudnia:

Indeks WIG20 na wykresie dziennym
Indeks WIG20 na wykresie dziennym

Więcej na temat wtorkowego otwarcia polskiej giełdy w programie Tymczasem na GPW, który 14 maja prowadzi Krzysztof Kamiński z Comparic24.tv:

Akcje PZU z luką wzrostową po wynikach okresowych

W I kw. br. zysk netto grupy PZU wyniósł 747 mln zł wobec konsensusu analitycznego 684,4 mln zł. Dobre dane okresowe spowodowały, że akcje PZU otwierają się we wtorek z luką wzrostową i zyskują niemal 2%. Co prawda poniedziałkowa sesja przynosiła testu poziomu 39,50 zł, najniższego od połowy listopada, jednak dzisiejsze otwarcie pozwala powrócić cenie nad dołki z marca i kwietnia odrzucając przynajmniej na chwilę ryzyko dalszej deprecjacji.

Akcje PZU otwierają się ponownie nad ważną strefą wsparcia/oporu
Akcje PZU otwierają się ponownie nad ważną strefą wsparcia/oporu

Kolejną złą sesję notuje natomiast Cyfrowy Polsat, którego akcje otwierają się poniżej średniej 50 EMA pierwszy raz od początku bieżącego roku. Nie zmienia to jednak faktu, że od wygenerowanego w lutym przecięcia średnich ruchomych (sygnał zakupowy) notowania CPS zyskiwały do tegorocznych maksimów niemal 11%, po czym przyszedł czas na dynamiczniejszą korektę.

akcje Cyfrowy Polsat 14 maja
Akcje Cyfrowego Polsatu z luką spadkową we wtorek


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here