Naga MarketsSiedziba główna GPW
Budynek siedziby GPW

Zdaniem Radosława Chodkowskiego, blogera prowadzącego serwis Humanista na Giełdzie, miniony miesiąc był dla polskiej giełdy „umiarkowanie pozytywny”, podobnie jak cały trzeci kwartał i ostatnie 12 miesięcy. W tym czasie indeks polskich blue chipów przesuwa się bowiem w konsolidacji, bez wyraźniejszych rozstrzygnięć. O ile pierwsza połowa września zapowiadała się pozytywnie, to jego druga część przyniosła spadki i WIG20 nadal nie potrafi powrócić do wyższych poziomów cenowych. Więcej na temat obecnej kondycji polskiej giełdy i jej perspektyw w IV kw. br. w rozmowie Adama Raka z Comparic24.tv.


GPW ciągle czeka na ważne, pozytywne impulsy. Brak napływu środków z PPK?

Chodkowski przyznaje, że cały czas liczy na pozytywne rozstrzygnięcie sytuacji obserwowanej na polskiej giełdzie, będąc jednocześnie negatywnie zaskoczony faktem braku napływu środków z PPK – przynajmniej nie w takiej ilości jaką początkowo zakładali analitycy.

„Chociaż inwestorzy czekali na jesienne, powakacyjne ożywienie, to niestety na przełomie września i października rynek żyje obawami odnośnie czwartkowego wyroku TSUE. PPK również nie zapewnił jak na razie wyższego dopływu kapitału na giełdę i ta cały czas konsoliduje” – mówi w rozmowie dla Comparic24.tv autora bloga Humanista na giełdzie.

Od strony technicznej polski indeks WIG20 zatrzymuje się na początku nowego miesiąca nad granicą 2150 punktów, testując minima z maja 2019 roku oraz listopada roku ubiegłego. Ta istotna strefa wsparcia blokuje powrót do silniejszej deprecjacji, z drugiej jednak strony opór na wysokości 2220 pkt. uniemożliwia dynamiczniejsze wzrosty i był przyczyną spowolnienia wrześniowej aprecjacji.

WIG20, Tradingview.com
WIG20, Tradingview.com

Pomimo obecnej konsolidacji i braku rozstrzygnięć na WIG20, Chodkowski przyznaje, że cały czas akumuluje akcje i widzi ciekawe miejsca, w których rynek oferuje niskie ceny za wybrane walory.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here