Naga MarketsWIG20 oczekuje na dane z rynku pracy USA, Bitcoin rośnie. S&P 500 mija się z nastrojami inwestorów - sentyment CMC MarketsEuropejskie rynki akcji notowały wczoraj spadki. Nastroje były słabe z powodu braku porozumienia między Republikanami i Demokratami w USA w sprawie pakietu pomocy związanego z padnemią. Wciąż trwają spory polityczne, a sytuację pogorszyła groźba ze strony prezydenta Trumpa, że będzie forsował pakiet stymulacyjny, jeśli Demokraci nie zaczną grać do jednej bramki.

Trump uderza w chińskie firmy technologiczne, dane z rynku pracy USA w centrum uwagi

Relacje USA-Chiny były w tym tygodniu ponownie w centrum uwagi. Według Mike’a Pompeo, amerykańskiego sekretarza stanu, administracja Trumpa podejmuje kroki w celu zakazania chińskich aplikacji WeChat i TikTok w USA. Jako przyczynę potencjalnych zakazów wymieniano obawy o bezpieczeństwo narodowe. Relacje między dwiema największymi gospodarkami na świecie były ostatnio napięte z powodu zacieśniania kontroli przez administrację w Pekinie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Byczy trend na amerykańskich akcjach technologicznych trwa. NASDAQ 100 ustanowił nowy rekord i zamknął się o prawie 1,3% wyżej. Indeks S&P 500 zyskał ponad 0,6%, ale indeks małych spółek, Russell 2000, zamknął się na minusie. Russell 2000 lepiej obrazuje gospodarkę USA niż inne indeksy, więc jego wyraźnie słabe wyniki są nieco niepokojące.

Bank Anglii utrzymał wczoraj stopy procentowe na rekordowo niskim poziomie 0,1%. Zakup aktywów został utrzymany na poziomie 745 miliardów funtów. Fakt, że polityka pieniężna pozostała niezmieniona, nie był zaskoczeniem. Brytyjski bank centralny przewiduje teraz, że gospodarka skurczy się o 9,5%, co oznacza znaczną poprawę w stosunku do prognozy -14%, którą opublikował w maju. W 2020 i 2021 r. Stopa bezrobocia ma wynieść odpowiednio 7,5% i 6%. Poprzednie prognozy wynosiły odpowiednio 8% i 7%. Funt zyskał wczoraj na wartości dzięki poprawie prognozy.

W nocy dane handlowe z Chin za lipiec były mieszane. Eksport wzrósł o 7,2%, przekraczając prognozę spadku 0,6%. Import spadł o 1,4%, a konsensus szacował wzrost o 1%. Chiny jako pierwsze ponownie otworzyły swoją gospodarkę, więc niepokojące jest to, że ich import spadł w zeszłym miesiącu, ponieważ wskazuje to na słaby popyt. Jeśli chodzi o eksport, możliwe jest, że sprzedaż sprzętu BHP do zachodnich gospodarek poprawiła odczyt. Bank Rezerw Australii ostrzegł, że odrodzenie gospodarki może potrwać dłużej niż wcześniej przewidywano.

Prezydent Trump podpisał zlecenia wykonawcze wymierzone w Tencent i ByteDance, właścicieli odpowiednio WeChat i TikTok. Na celownik wzięto również szereg innych chińskich firm. Posunięcie rządu Trumpa spowoduje, że amerykańskie firmy nie będą mogły współpracować z wymienionymi przedsiębiorstwami – będzie obowiązywał 45-dniowy okres karencji. Rosnące napięcia uderzyły w akcje w Chinach, Hongkongu, Japonii i Australii. Europejskie rynki akcji mogą otworzyć się niżej.

Sądząc po najnowszych danych o zatrudnieniu, ożywienie gospodarcze w USA trwa. Początkowa aktualizacja informacji o liczbie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 1,18 mln, co oznacza spadek z 1,43 mln w poprzednim tygodniu. Roszczenia łącznie spadły z 16,95 miliona do 16,1 miliona. Zapowiedzi wskazują na stabilniejszy rynek pracy.

Dane o zatrudnieniu poza rolnictwem w USA zostaną opublikowane o 14:30, a konsensus szacowany jest na 1,65 mln, co byłoby dużym spadkiem w porównaniu z 4,8 mln, które dodano w czerwcu. Stopa bezrobocia ma spaść z 11,1% do 10,5%. Oczekuje się, że średnie zarobki spadną do 4,2% z 5%. W normalnym środowisku spadek płac byłby postrzegany jako zły dla gospodarki, ponieważ niższe płace są zwykle równoznaczne z niższymi wydatkami konsumentów. W obecnym klimacie spadek zarobków jest prawdopodobnie oznaką powrotu osób o niższych dochodach do siły roboczej. Ogromna część sektora handlu detalicznego i hotelarstwa została wyłączona z powodu pandemii, ale po ponownym otwarciu gospodarki nastąpił gwałtowny wzrost liczby osób wracających do pracy. Na rynku pracy w ostatnich miesiącach nastąpiło ożywienie, a traderzy będą obserwować tempo tworzenia nowych miejsc pracy. Niektóre stany wstrzymały ponowne otwarcie swoich gospodarek, co prawdopodobnie będzie miało wpływ na zatrudnienie.

W środę raport o zatrudnieniu ADP wykazał, że w zeszłym miesiącu dodano tylko 167 000 miejsc pracy, podczas gdy ekonomiści oczekiwali 1,5 miliona miejsc pracy. Publikacja została  zrównoważona faktem, że czerwcowy raport został zmieniony z 2,36 miliona na 4,31 miliona. W świetle kolosalnej zmiany odczytu ADP, inwestorzy będą wypatrywać wszelkich zmian.

Wydaje się, że amerykańskiej walucie brakuje zdecydowania. Wczoraj dolar spadł do nowego dwuletniego minimum, po czym odbił, a następnie odwrócił się, by zasadniczo zakończyć sesję płasko.

Wzrost cen złota i srebra trwał nadal. Złoto osiągnęło kolejny rekord, podczas gdy srebro dotarło do najwyższego poziomu od siedmiu lat. Brak stabilnego dolara pomógł metalom szlachetnym.

Raport Halifax HPI za lipiec ma wykazać wzrost o 0,2%. Zostanie opublikowany o 9:30.

Kanada opublikuje dane o zatrudnieniu o 14:30. Stopa bezrobocia ma spaść do 11% z 12,3%. Oczekuje się, że zmiana zatrudnienia wykaże wzrost o 400 000, co byłoby dużym spadkiem z 952,9 tys. w czerwcu.


Sponsorem codziennych analiz rynkowych jest CMC Markets

 

Kursy walut: dolar, funt, euro i jen

EUR/USD – para wycofała się nieco z najwyższych poziomów od dwóch lat. Jeżeli wzrosty będą kontynuowane, celem może być 1,2000. Wsparcie znajduje się przy 1,1700 oraz 1,1600.

GBP/USD – kurs dotarł do najwyższego poziomu od pięciu miesięcy i dopóki utrzymuje się powyżej 1,3000, wzrosty powinny być kontynuowane. Poziom 1,3200 może stanowić opór. Przełamanie 1,3000 może skierować kurs na 1,2900.

EUR/GBP – para spadała w ciągu ostatniego tygodnia, a przełamanie poniżej 0,9000 może skierować kurs na 0,8933, gdzie znajduje się 100-dniowa MA. Jeżeli utrzymamy się powyżej 0,9000, wówczas może dojść do retestu 0,9175.

USD/JPY – piątkowa świeca może zwiastować bycze odwrócenie.  Jeżeli dojdzie do wzrostów, możliwym oporem jest 50-dniowa MA przy 107,05. Przełamanie w dół 104,00 może skierować cenę na 102,00.

WIG20 oczekuje na dane z rynku pracy USA, Bitcoin rośnie. S&P 500 mija się z nastrojami inwestorów

S&P 500 – trend wzrostowy nie odzwierciedla się w obecnych nastrojach Inwestorów, którzy zajęli w większości pozycje krótkie dając wartość 68%, co stanowi 57% wartości pozycji.

WIG20 – o kształcie tygodniowej świecy zadecyduje reakcja inwestorów na wyczekiwane dane z amerykańskiego rynku pracy. Obecnie w zdecydowanej większości przeważają byki co przekłada się na 57%, dając aż 72% wartości wszystkich pozycji.

Bitcoin – wykres kryptowaluty niezmiennie od dwóch tygodni rośnie, optymizm Inwestorów zdecydowanie widać w ich zaangażowaniu 87% Inwestorów ma pozycje Kup, co przekłada się na 92% wartości wszystkich pozycji.

Prezentowany materiał służy wyłącznie celom informacyjnym i nie ma na celu udzielania porad handlowych lub inwestycyjnych. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany jakichkolwiek informacji zawartych w niniejszym materiale w dowolnym momencie, w przypadku wystąpienia błędu. CMC Markets nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, które można ponieść, bezpośrednio lub pośrednio, wynikające z inwestycji opartych na jakichkolwiek informacjach tutaj zawartych.

David Madden (Analityk Rynkowy CMC Markets UK)

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here