Naga MarketsWczorajsza sesja zastopowała poniedziałkowe, mocne odbicie na krajowym rynku. Na wykresie dziennym FW20 pojawiła się niska szpulka sygnalizują osłabienie wzrostowego impetu, jak również stan przejściowej równowagi. Nadal utrzymują się niższe w porównaniu do poprzedzających tygodni obroty. Niewielkie, negatywne dywergencje są wykazywane na RSI. Na diagramie 60-min notowania instrumentu są od kilku dni w trendzie bocznym. Na wskaźnikach RSI i MACD są aktywne negatywne dywergencje, w przypadku MACD wskaźnik zszedł poniżej przebiegu linii sygnalnej. Niskie wartości wskaźnika ADX potwierdzają obecność trendu bocznego. Piątkowy dołek określa wsparcia w pobliżu 1746 pkt.

Niewielkie, negatywne dywergencje są wykazywane na RSI

W grupie spółek indeksu bazowego uwagę zwraca wykazywana w ostatnich dniach znacząca słabość akcji ALLEGRO, które zniżkują 6 sesję z rzędy cofając kurs w pobliże niedawnego debiutu. Jednocześnie udział akcji w WIG20 obniża się do niecałych 10% schodząc na 4 pozycję. Natomiast dobre zachowanie notowały akcje „paliwówki” ze znaczącą zwyżką PGNIG oraz w pojedynkę CDPROJEKT.

Te artykuły również Cię zainteresują

Silne wzrosty, chociaż o niewielkim wpływie na indeks giełdowy, odnotowały akcje JSW po informacji o otrzymanym wsparciu pożyczkowym z PFR. Ale w odniesieniu do spółek górniczych uwagę zwraca KGHM z osiągnięciem ceny najwyżej od połowy 2013r. Sektor bankowy podtrzymuje zwyżkę i indeks WIB-Banki zbliża się czerwcowego szczytu, jednak świeca wisielca może sygnalizować zbliżające się przesilenie.

Na rynkach zagranicznych wczorajsze notowania tłumiły obecny wcześniej optymizm. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zagraniczne implikuje neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na dane z rynku pierwotnego amerykańskich nieruchomości mieszkalnych.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here