Naga MarketsWIG20 obciążony notowaniami spółek paliwowych. Allegro  chroni swoje akcje przed obsunięciemWykazywane z wczorajszym dniem słabsze nastroje na giełdach zachodnich przełożyły się na również gorszy sentyment do krajowego rynku akcji. Zniżkowała większość notowanych spółek, indeks WIG20 obciążyły głównie akcje sektora paliwowego oraz sprzedawców odzieży i obuwia, czyli segmentów które boleśniej od pozostałych reprezentowanych w WIG20 mogą odczuć skutki ograniczeń administracyjnych.

Cyberpunk 2077 podsyca nastroje CD PROJEKT

Przed głębszym obsunięciem indeksu starały się chronić akcje ALLEGRO i CDPROJEKT, „pandemiczny” wzrost obrotów w kanale e-commerce sprzyja operatorowi platformy pośredniczącej, natomiast zbliżający się debiut produkcji Cyberpunk 2077 może podsycać nastroje u producenta gier, chociaż ostatnie tygodnie były raczej słabe dla CDPROJEKT. W bieżących komunikatach spółek WIG20 zwracamy uwagę na poranny raport SANPL, gdzie wynik finansowy netto był istotnie wyższy od konsensusu rynkowego czemu sprzyjało niższe od szacunków saldo rezerw.

Te artykuły również Cię zainteresują

Na wykresie 60-min FW20 kurs od kilku dni porusza się w kanale bocznym, którego granice określają ostatnie ekstrema cenowe w pobliżu 1625 oraz 1669 pkt. Bieżące notowania są bliżej dolnego ograniczenia. Na MACD jest obecny sygnał sprzedaży, ale w sytuacji trenu horyzontalnego potwierdzonego niskimi wartościami ADX to nie będzie na tą chwilę właściwy indykator. Na diagramie dziennym jest nadal wykazywana lokalna konsolidacji przy potencjalnym wsparciu określonym wsp. 38,2% z wcześniejszej fali wzrostowej (1640 pkt.).

Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zagraniczne od wczorajszego popołudnia nie wykazuje mocniejszych odchyleń pozostając z raczej neutralnym wpływem na początek dzisiejszej sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty z USA o zamówieniach na dobra trwałego użytku oraz wskaźniku zaufania konsumentów.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here