Naga Markets

Środową sesję na GPW możemy podzielić na dwa etapy. Do godziny 16:00 byliśmy świadkami niskich obrotów, które implikowały praktycznie brak zmienności na szerokim rynku. Ostatnia godzina handlu przyniosła jednak przełom, a motorem napędowym zmian był indeks WIG-20, którego wzrosty były konsekwencją wzmożonego ruchu strony popytowej na walorach CD-Projekt.

CD Projekt ogłosił,  że pracuje nad grą mobilną “The Witcher: Monster Slayer” na systemy iOS i Android

Spółka ogłosiła w dniu wczorajszym, że pracuje nad grą mobilną “The Witcher: Monster Slayer” na systemy iOS i Android, co wpłynęło znacząco na pozycjonowanie inwestorów, którym ww. informacja rozbudziła nadzieje na potencjalne, kolejne źródło zysków. Handel na akcjach CDR zakończył się ponad 7% wzrostem, przy ponad 100 mln złotych obrotu. W Stanach Zjednoczonych byliśmy świadkami kolejnego dnia wzrostów głównych indeksów akcji oraz ustanowienia przez nie nowych, historycznych szczytów.Mocno aprecjonowały kwotowania największych spółek technologicznych. Facebook wzrósł o ponad 8%, Microsoft ponad 2%, a Netflix prawie 12%. Z kolei notowania spółki informatycznej Salesforce notowały chwilami ponad 25% wzrostu po ogłoszeniu lepszych od oczekiwanych wyników kwartalnych (EPS = 1,44 dol. wobec spodziewanych 0,66 dol.). Sama spółka ma zastąpić Exxon Mobil w składzie uczestników indeksu Dow Jones.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Pomimo solidnych wzrostów w USA, sesja w Japonii kończy się w minorowych nastrojach. Podobne zachowanie cechuje kwotowania kontraktów terminowych na S&P500, co implikuje wg nas umiarkowanie negatywne otwarcie handlu w Warszawie. Rynki finansowe oczekują dziś na wystąpienie szefa Fed Jerome’a Powella podczas sympozjum bankierów centralnych w Jackson Hole.

Inwestorzy spodziewają się, że Powell zaprezentuje opinie i dokona przeglądu obecnej polityki monetarnej oraz zasygnalizuje, jakiego celu inflacyjnego można się spodziewać w najbliższym czasie w USA. Rynek bierze pod uwagę ewentualne przedłużenie prowadzonej obecnie polityki niskich stop procentowych oraz podwyższenie celu inflacyjnego z obecnego poziomu 2%.

Notowania indeksów (ostatnie 12-mcy)

Warto przeczytać również:

NED


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here