Naga MarketsPodobnie jak w środę, również czwartkowa sesja nie przyniosła większych ruchów na krajowym, jak i zagranicznych rynkach akcji, a zmienność była niska na tle zmian obserwowanych w poprzednich tygodniach. W przypadku krajowego parkietu, największą zmianę notowań wypracował WIG20, spadając o prawie 0,6%, co w krótkim terminie potwierdza zatrzymanie tego indeksu przy oprze w rejonie wakacyjnych szczytów.

Największą zmianę notowań wypracował WIG20

Wśród komponentów blue chipów pozytywnie wyróżniły się spółki górnicze, czyli JSW (+6,4%) oraz KGHM (+2,2%) drożejące na fali rosnących cen surowców przemysłowych i oczekiwań na większy popyt na surowce w związku z odbiciem koniunktury gospodarczej w przyszłym roku, po zakończeniu pandemii COVID-19. Największym „hamulcowym” były natomiast akcje Allegro (-6,5%), które spadały po nieco gorszych wynikach za 3Q’20. Pomimo, iż spółka podwyższyła oczekiwania odnośnie całorocznych obrotów, bez zmian pozostały prognozy EBITDA, co jak widać rozczarowało inwestorów (brak powtórki tak dobrej sytuacji rynkowej jak w 2Q’20).

Te artykuły również Cię zainteresują
Zmienność i obroty na rynkach europejskich również były mniejsze z uwagi na brak sesji w USA w związku ze Świętem Dziękczynienia. Zmiany głównych indeksów, czyli DAX albo CAC40 były minimalne a przez cały dzień notowania oscylowały wokół poziomów z środy. Bez większych zmian wczorajsza sesja odbyła się także na rynku obligacji skarbowych i walut. Nieco więcej ruchów było można zaobserwować jedynie na rynku surowców.

Wzrosty kontynuowały metale przemysłowe (optymizm odnośnie popytu po sukcesach w badaniach nad szczepionkami), ponad 1,5% traciły natomiast ceny ropy naftowej, co jest realizacją zysków po ostatnich wzrostach i dyskontowaniem medialnych doniesień odnośnie potencjalnych napięć w gronie krajach OPEC+ odnośnie przedłużenia ograniczenia wydobycia (decyzja ma być podejmowana na najbliższym posiedzeniu kartelu w przyszłym tygodniu)

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Podobnie jak w poprzednich dniach, również na dzisiejszej sesji nie spodziewamy się większych zmian na rynkach, ze względu na długi weekend w USA (Black Friday – odbywa się jedynie skrócona sesja na Wall Street). Biorąc pod uwagę bliskość kluczowych poziomów oporów na wszystkich głównych warszawskich indeksach, w wypadku braku napływu niespodziewanych informacji dla inwestorów, w dniu dzisiejszym należy spodziewać się względnie spokojnej sesji, na której widoczna może być w dalszym ciągu chęć realizowania zysków.

Notowania indeksów (ostatnie 12-mcy)

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here