Naga MarketsPoczątek nowego tygodnia na giełdzie w Warszawie przyniósł spadek głównego indeksu, WIG20, o 0,83% (1632 pkt.) mWIG40 stracił 1,24%, podczas gdy sWIG80 zniżkował o 0,24%. Obroty na szerokim rynku wyniosły nieco ponad 1 mld PLN z czego blisko 800 mln przypadło na sam WIG20.

Obroty na szerokim rynku wyniosły nieco ponad 1 mld PLN

Już początek sesji w Europie zwiastował iż to podaż będzie stroną dominującą. Jednym z najsłabszych indeksów w Europie był dziś niemiecki DAX (-3,6%) ciągnięty w dół ponad 20% spadkiem akcji SAP’a. Informatyczna spółka obniżyła prognozy dot. przychodów z powodu sytuacji związanej z COVID19. Dodatkowo obserwujemy wprowadzanie kolejnych obostrzeń związanych z pandemią w Europie oraz najwyższe wskazania zachorowań w USA. Dodatkowo ciągle nie wiadomo czy negocjowany pakietu stymulacyjny (w USA) uda się wprowadzić przed wyborami prezydenckimi (3/11).

Te artykuły również Cię zainteresują

Lokalnie najwyższe obroty, tradycyjnie już w ostatnich dniach, zanotowaliśmy na walorach Allegro, które przejściowo traciły nawet ok. 4%. Finisz sesji przyniósł jednak kwotowania na poziomie 91,7 PLN, co oznaczało ponad 3% zwyżkę. Wsparciem dla WIG20 był dziś również CD Projekt ze zwyżką 1,84%. W zakresie TOP5 obrotów uplasowały się dziś również akcje XTB (ostatecznie +3,6%, aczkolwiek obserwowaliśmy rano dwucyfrowe wzrosty). Broker poinformował przed sesją o wstępnych wynikach za 3Q (68,5 mln zysku netto). Warto również wspomnieć o 20% wzroście All in Games oraz blisko 30% podbiciu akcji One More Level (NC). Obydwa podmioty związane są z jutrzejszą premierą gry Ghostrunner.

Z rynkowego punktu widzenia WIG20 konsoliduje w zakresie zmienności z ostatnich sesji. Sforsowanie wsparcia na 1620-1600 pkt. oznaczać będzie jednak przestrzeń do zejścia w okolice 1550 pkt.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here