Naga MarketsPoczątek nowego tygodnia na rynku w Warszawie przyniósł spadek głównego indeksu, WIG20, o 0,44%. mWIG40 zyskał 0,07% podczas gdy sWIG80 podbił o 1,08%. Obroty na szerokim rynku wyniosły 1,1 mld z czego 804 mln przypadły na WIG20.

Obroty na szerokim rynku wyniosły 1,1 mld

Pierwsze minuty obrotu w nowym tygodniu zwiastowały próbę podbicia po relatywnie dobrych nastrojach w Azji (dane dot. PKB dla Chin za 3Q). Szybko jednak na rynku ponownie inicjatywę przejęli sprzedający, wspierani kolejnymi statystykami dot. zakażeń COVID19 w Europie (wzrost o 150k).

Te artykuły również Cię zainteresują

Podtrzymanie dynamiki zachorowań podbija obawy o kolejne kroki w zakresie miękkich lockdown’ów, co z kolei rzutowałoby na perspektywy makro. Zza oceanem rynki żyją negocjacjami dot. pakietu stymulacyjnego dla gospodarki USA oraz doniesieniami z Pfizera, który zasugerował, iż szczepionka na COVID19 może zostać opracowana przed końcem 2020r.

Lokalnie, od rana wsparciem, dla WIG20 były kwotowania PGE, które ostatecznie zamknęły się na ponad 7% wzrostach. Trudno mówić o zaskoczeniu, gdyż rynek zakładał zwrot koncernu w kierunku OZE na prawie wszystkich segmentach działalności. To czym żyje krajowy rynek to wyczekiwanie na wyłączenie aktywów węglowych z bilansów spółek energetycznych.

Dopiero ten krok otwierałby drogę do realizacji nakreślonych dziś założeń. Ponad 2,3% wzrostu zanotowały dziś też akcje Allegro, bedąc liderem sesji pod względem obrotów z 265 mln na liczniku. Ciekawie było również na drugiej i trzeciej linii spółek, gdzie inwestorzy dynamicznie reagowali na komunikaty ze spółek związanych pośrednio z biznesem anty-COVID19 (MBF, BEP, BRH czy wcześniej AWM, NNG).

Z rynkowego punktu widzenia dzisiejsza sesja potwierdza, iż to strona podażowa jest obecnie w ofensywie na parkiecie. Warto jednak zaznaczyć, iż znajdujemy się ciągle w ramach zmienności z poprzedniego tygodnia – najpewniej dopiero wyznaczenie nowych minimów oznaczałoby sygnał ruchu w kierunku wsparć na1550 pkt.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here