Naga MarketsPoniedziałek przyniósł odreagowanie w USA po ubiegłotygodniowych spadkach, choć indeks spółek technologicznych z trudem wypracował jedynie niewielki wzrost. Wydarzeniem dzisiejszego dnia za Oceanem są wybory prezydenckie – przewaga w sondażach kontrkandydata Joe Bidena nad Donaldem Trumpem jest większa od tej z 2016 r., gdy o urząd prezydenta walczyła Hillary Clinton. Rynek mógłby przyjąć negatywnie zaskarżenie wyniku wyborów. W związku z niepewnością towarzyszącą wynikowi wyborów w najbliższych godzinach może wystąpić zwiększona zmienność na rynkach.

Indeks spółek technologicznych z trudem wypracował jedynie niewielki wzrost

Najsilniejszym odbiciem w Europie może pochwalić się indeks WIG20, który w ostatnim miesiącu był liderem spadków. Dwucyfrowy wzrost odnotowało JSW, uzasadnienie wzrostów może być tożsame z uzasadnieniem odbicia indeksu – zbyt głęboka przecena w zbyt krótkim czasie. Dobrą sesję odnotowały spółki „covidowe” – Medicalgorithmics, Global Cosmed, Harper i Mercator. Pierwsza ze spółek wystrzeliła pod koniec sesji po podaniu informacji o zawarciu znaczącej umowy przez spółkę zależną z kluczowym komercyjnym ubezpieczycielem w Stanach Zjednoczonych. Dzięki porozumieniu spółka zależna Medi-Lynx zostanie świadczeniodawcą usług medycznych w sieci ubezpieczyciela na terenie USA.

Te artykuły również Cię zainteresują

Druga z wymienionych spółek dzisiaj przedstawi raport za III kw. 2020 r. Po sesji szacunkowe wyniki opublikowała grupa LPP – zysk operacyjny w III kw. wyniósł 290 mln zł wobec 335 mln zł w ubiegłym roku, co i tak jest lepszym wynikiem od konsensusu wynoszącego 265 mln zł. Swoje szacunki przedstawiła również Dębica – spółka w III kw. osiągnęła 53 mln zł zysku netto, wobec 18,9 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Łączne szacunkowe wyniki po 3 kwartałach 2020r. opublikowała grupa Auto Partner – zysk netto w tym okresie wyniósł 81,9 mln zł, co oznacza wzrost o 83,6% r/r. Do debiutu szykuje się Canal+, a KNF zatwierdziła już prospekt emisyjny. Akcjonariusze chcą sprzedać do 21,62 mln akcji po maksymalnej cenie 60 zł, zapisy dla inwestorów indywidualnych odbędą się w dniach 4-9 listopada a debiut planowany jest na 23 listopada.

WIG w układzie dziennym

Adam Dudoń

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here