Naga MarketsWIG20 notuje najlepsze 15 sesji od 20 lat. Akcje CCC rosną najsilniejNa przestrzeni 15 ostatnich dni handlowych indeks WIG20 umacniał się o niemal 23%, co jest najlepszym wynikiem od prawie dwóch dekad. W tym okresie najsilniejszą aprecjację obserwowano na akcjach CCC, które rosną o 45%, najsilniej traciło natomiast Allegro (około 14%). W poniedziałek indeks polskich blue chipów zamykał dzień ze stratą 0,6%, wcześniej testował jednak pozom 1860,73 pkt., najwyższy od 13 sierpnia bieżącego roku.

  • W poniedziałek najsilniej rosły akcje spółek skarbu państwa. PKN Orlen, PKO BP oraz PGNiG zyskiwały kolejno 5, 3,8 oraz 3,76%
  • Po stronie spadkowiczów znalazły się natomiast akcje Dino Polska tracące 4,48% oraz Allegro osuwające się o 2,2%
  • W ujęciu ostatniego miesiąca kilkudziesięcioprocentowe stopy zwrotu w ramach WIG20 zapewniało 6 spółek, a tylko pięć znalazło się na minusie

WIG20 z bardzo dobrą passą wzrostową, nadal jednak na minusie od stycznia

Chociaż indeks WIG20 notuje w przeciągu ostatnich kilkunastu sesji jedną z najlepszych pass od prawie 20 lat, to od początku roku nadal traci prawie 15% i pozostaje wyraźnie w tyle w stosunku do europejskich i amerykańskich rynków bazowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Poszczególne komponenty indeksu zapewniały jednak inwestorom zadowalające stopy zwrotu, a wśród nich znalazły się przede wszystkim akcje CCC, Santander Bank Polska oraz PKO BP, które w skali 30 dni rosły o 46%, 33% oraz 32%. Po stronie spadkowiczów w tym okresie wyróżniało się głównie Allegro tracące prawie 14%.

Na indeksie WIG20 niezwykłe zamieszanie. Możliwe, że była to sesja przełomowa, która mogła zakończyć dwutygodniowy, piętnastosesyjny ruch wzrostowy. Do otrzymania krajobrazu zakończenia ruchu we wtorek niezbędne byłoby zamknięcie na minusie i domknięcie luki spadkowej z poniedziałkowego poranka. Układ ten byłby analogiczny do tego z drugiej połowy lipca, gdzie również widać było chwilową euforię – komentował Michał Palaczyk.

Które spółki WIG20 radzą sobie aktualnie najgorzej? Czy amerykańscy inwestorzy masowo handlują aktualnie na spadki?  Na jakim surowcu rolnym zdarzyły się niespodziewane wydarzenia, które zachwiały równowagą rynku? Na te i inne pytania odpowiada Michał Palaczyk w najnowszym odcinku Sygnałów Dnia.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here