WIG20 Flash - Czy PKO BP sięgnie 50 zł? Asseco Poland buduje nowy trend wzrostowy. Coraz groźniejsza technika OrlenuW dzisiejszym “WIG20 Flash”: co dalej z kursem PKO BP? Prognozy dla kurs Orlen i analiza akcji Asseco Poland. Jak zachowają się notowania WIG20 podczas pierwszych minut handlu na GPW? Sprawdzamy i analizujemy największe spółki warszawskiego parkietu.

WIG20 notowania ze słabą korektą

Po ostatniej euforii na rynkach akcji jaką zawdzięczamy serii słabszych danych ze Stanów Zjednoczonych, w tym głównie spadkowi inflacji, przychodzi czas na wygaszenie emocji. Na razie jednak ruchy korekcyjne nie są chętnie inicjowane i to nie tylko na Wall Street.Patrząc na nasz WIG20 widzimy, że reakcja podaży jak dotąd jest bardzo skromna, choć lokalny szczyt został wyznaczony. Teraz do gry wchodzi wsparcie w rejonie 2200 punktów. Jest to pierwsza strefa mogąca zatrzymać sprzedających.


dukascopy eu logoPartnerem portalu Comparic.pl jest Plantwear S.A., polski producent zegarków i biżuterii, oferujący najwyższej jakości produkty wykonane z naturalnych surowców: drewna i kamieni szlachetnych. Odkryj piękno i unikalność modowych dodatków. 

Dalsza część artykułu pod filmem
Wybierz wyjątkową biżuterię dla siebie >>

PKO BP sięgnie 50 zł?

Zobaczmy co ciekawego dzieje się wśród spółek z WIG20 na starcie ostatniej sesji bardzo ciekawego tygodnia. Relatywnie dobrą sesję wczoraj zanotowały banki.

Kurs PKO BP był w stanie osiągnąć nowe maksimum trendu wzrostowego. Notowania PKO BP ostatnio wyżej były w połowie lutego 2022 roku. Patrząc z dalszej perspektywy, bank ma przed sobą tylko jeden cel jakim są okolice 50 zł czyli maksima z dwóch poprzednich lat.

Asseco Poland już z 15% odbiciem

Po niemal 24% korekcie, kurs Asseco Poland odbija już o 15%. Jest to spółka typowo dywidendowa, jeden z ulubieńców inwestorów z długim horyzontem czasowym.

Technika jest coraz bardziej pozytywna. Po wybiciu z kanału spadkowego, wczoraj kurs wybił kluczowy opór w rejonie 79 zł. Wszystko wskazuje zatem na budowę nowego trendu wzrostowego.

Polecamy: Po sesji – trzymamy longi na EUR/USD, koniec transakcji na AUD/JPY. Kurs EUR/PLN najniżej od 3 lat. Co dalej z kursem dolara?

Nieciekawie na akcjach Orlen

W dwa dni o ponad 4% spada kurs Orlenu. Spółka od czasu powyborczego szczytu z 17 października regularnie traci na wartości.

Całość przeceny to niemal 11%. Dotąd można było patrzeć na spadki jak na typową korektę, która miała zakończyć się domknięciem wyborczej luki. W rejonie 62 zł kurs odbił, zgodnie z przewidywaniami. Szybko jednak podaż dała o sobie znowu znać. Wydaje się, że popyt szykuje się do ponownej obrony wsparcia przy 62 zł.

Autor poleca również:

“WIG20 Flash” to codzienny, błyskawiczny przegląd największych spółek na warszawskim parkiecie. Sprawdzamy kurs głównego indeksu oraz najciekawsze i najbardziej aktywne spółki z WIG20. Analizy i prognozy na najbliższe dni dla największych spółek z GPW.Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.