Naga MarketsWIG20 notował 6 wzrostowych tygodniu z rzędu rosnąc o 35%W minioną środę 09.12 WIG20 wyznaczył lokalny szczyt (2024 pkt) po sześciu wzrostowych tygodniach z rzędu (+35% od końca października). Od tego czasu mamy blisko 4-procentową korektę. Podobnie sytuacja wygląda na rynkach zagranicznych, choć tam korekta, z uwagi na skale poprzednich zwyżek, jest mniejsza (ok. -2%).

Dodatkowo krajowy rynek silnie obciążył CD Projekt, gdzie skoncentrowało się blisko połowę obrotu całego indeksu. CDR praktycznie tracił na każdej sesji tygodnia (łącznie -28%), a od premiery CP2077 strata wyniosła ponad – 20%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na rynkach finansowych sporo się działo w ubiegłym tygodniu. W USA dzienny wzrost zakażeń przekroczył poziom 230 tys. a Kongres wciąż nie potrafi osiągnąć porozumienia ws. II pakietu fiskalnego. W piątek D.Trump podpisał prowizorium budżetowe, co na tydzień (do 18.12) oddaliło groźbę „government shutdown”.

Z kolei w Europie Polska i Węgry wycofały swoje weto dając zielone światło do uchwalenia budżetu i Funduszu Odbudowy. Niemniej wciąż wiele kwestii spornych dzieli negocjatorów na linii UK-KE. Tym samym ryzyko „twardego brexit” rośnie. Niestety pandemia nie odpuszcza. Wiele krajów zanotowało w ubiegłym tygodniu rekordy zakażeń (m.in. Niemcy, UK, Słowacja, Białoruś, Finlandia i Dania), a największy wzrost wskaźnika zakażeń na 100 tys. mieszkańców dotyczy Litwy, Danii, Holandii czy Słowacji.

Francja zrezygnowała z luzowania obostrzeń, pierwsze wprowadzili Szwajcarzy, a Niemcy od środy przejdą w „twardy lockdown” z zamkniętymi szkołami i niekluczowymi sklepami.Nastroje u progu nowego tygodnia nie złe.

Kontrakty na S&P500 zyskują ok. 0,2% po w większości wzrostowej sesji w Azji. W mediach finansowych przeważa temat zbliżającego się porozumienia w Kongresie ws. pakietu fiskalnego i rozpoczętej dystrybucji szczepionki Pfizer/BioNtech.

Krystian Brymora, BDMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here