Naga MarketsWIG20 nieznacznie tracił w piątek: Akcje LPP i Dino Polska liderami wzrostówSesja na rynku akcji w Europie rozpoczęła się w nienajlepszych nastrojach. W przypadku większości indeksów dzień rozpoczął się od luk spadkowych, a przecena była kontynuowana do południa. Kupujący przejęli jednak przewagę po godzinie 13:00, przez co doszło do odreagowania. Ruch w górę przyspieszył po wejściu na rynek inwestorów z USA, czyli po po 15:30. Jednak pomimo dość silnego odbicia, inwestorzy nie byli w stanie “wyciągnąć” całych spadków i indeksy na Starym Kontynencie ostatecznie zamknęły dzisiejszą sesję pod kreską.

Niemiecki DAX ograniczył straty do 0,23%, francuski CAC40 zamknął się 0,55% niżej, a londyński FTSE 100 przecenił się 0,33%. Większe spadki obserwowaliśmy jednak w Hiszpanii, czy Włoszech, gdzie tamtejsze główne indeksy przecenili się ponad 1%. Z kolei nasz polski WIG20 zakończył dzień w rejonach poziomu wczorajszego zamknięcia. Ten tydzień nie należy jednak do udanych w wykonaniu polskiego indeksu blue chipów, zakończył on go bowiem wynikiem na poziomie -1,66%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nieco lepsze nastroje możemy obserwować w Stanach Zjednoczonych, gdzie co prawda główne indeksy giełdowe także otworzyły się dziś poniżej poziomu czwartkowego zamknięcia, jednak istnieje spora szansa na wymazanie strat. Tuż po rozpoczęciu handlu w USA, tamtejsze indeksy sukcesywnie odrabiają straty. W momencie przygotowywania tego komentarza przecena na Nasdaq została ograniczona do 0,1%, z kolei S&P500 znajduje się 0,17% pod kreską, a Dow Jones traci 0,35%. Warto jednak zaznaczyć, że ten tydzień na rynku akcji w USA trzeba zaliczyć do udanych ponieważ główne indeksy ponownie ustanowiły nowe szczyty wszechczasów.

Przyszły tydzień powinien dostarczyć sporych ruchów na rynku akcji, a to z powodu środowej decyzji Fed w polityki monetarnej oraz czwartkowych danych o PKB ze Stanów Zjednoczonych za czwarty kwartał. Ponadto warto wspomnieć o trwającym sezonie publikacji wyników z Wall Street, w przyszłym tygodniu swoje raporty podadzą między innymi takie firmy jak Microsoft, Tesla, czy Apple.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here