Naga MarketsPodczas dzisiejszej sesji na rynku akcji w Europie obserwujemy niewielką realizację zysków. Główne indeksy giełdowe w Europie rozpoczęły dzień od spadków, a negatywny sentyment utrzymuje się w kolejnych godzinach. Niemniej zmienność jest wyraźnie ograniczona. Niemiecki indeks giełdowy, podobnie jak francuski CAC40 tracą 0,4%, z kolei londyński FTSE100 notowany jest na wysokości poziomu wczorajszego zamknięcia.

Akcje CCC i JSW liderami wzrostów na GPW

Dzisiejsze spadki wydają się jedynie realizacją zysków po ostatniej wzrostowej serii, co na razie nie zagraża głównej tendencji, która pozostaje wzrostowa. Co prawda korekta na rynku akcji może pojawić się w każdej chwili, jednak na razie brakuje sygnałów, które mogłyby sugerować głębsze cofnięcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Patrząc na nasz polski parkiet, indeks dwudziestu największych spółek koryguje wczorajsze silne wzrosty. W środę WIG20 zamknął się 2,4% wyżej, tuż pod okrągłym poziomem 1900 pkt, a dziś traci 0,4%. Wśród największych spółek najgorzej radzi sobie dziś Santander Bank Polska, gdzie przecena sięga 2%, z kolei na plus wyróżniają się JSW z wynikiem +4,5%, oraz CCC, które rośnie ponad 3,5%. WIG20 odbił się dzisiaj od oporu przy wspomnianym poziomie 1900 pkt, który pozostaje kluczową zaporą podażową w krótkim terminie. Jeśli nie zostanie on pokonany, istnieje ryzyko wykonania korekty.

Jeśli chodzi o sesję w Stanach Zjednoczonych, ta rozpoczyna się na niewielkim plusie. Russell i S&500 zyskują 0,1%, podczas gdy Dow Jones i Nasdaq notowane są prawie 0,3% wyżej. Większe ruchy z pewnością pojawią się podczas jutrzejszej sesji, kiedy poznamy dane z amerykańskiego rynku pracy. Raport zostanie opublikowany o godzinie 14:30.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here