Naga MarketsSymbol GPW na tle wykresuOrlen i Lotos mają poważne problemy w 2020 roku, a CD Projekt ratuje sytuację indeksu WIG20, twierdzi Łukasz Wardyn z CMC Markets w najnowszym odcinku Artystów Rynków, emitowanym 8 lutego 2020 r. W programie prowadzonym przez Jacka Brzeskiego znanego z anteny Polsat News zwrócono uwagę na sytuację polskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Serdecznie zapraszamy na kolejny przegląd najważniejszych i najciekawszych wiadomości z świata finansów.


WIG20 nie podąża za rynkami rozwiniętymi

Wiara inwestorów w to, że za chwilę będzie lek, który ochroni przed koronawirusem jest tak duży, iż widać ruch w górę na giełdzie chińskiej i w Europie zachodniej. Jednak na polskiej GPW niewiele się zmienia. Dwa lata temu WIG20 przekraczał barierę 2600 punktów, obecnie oscyluje przy poziomie 2100 pkt.

Trudno się to komentuje. Akcje w USA, Japonii czy Niemczech silnie rosną, a u nas dalej nic się nie dzieje. PKN Orlen, który powinien korzystać na rozwoju polskiej gospodarki w ostatnich latach walczy o obronę wsparcia 75 zł. To są bardzo niebezpieczne poziomy, zejście niżej może wprowadzić ten papier wartościowy w bessę. To samo jest z Lotosem. Jedynie CD Projekt mocno rośnie i dzięki niemu wskaźnik C/Z dla WIG20 jest wysoko – oznajmił Łukasz Wardyn.

Jest ewidentna różnica w porównaniu do małych i średnich spółek. Jednak może być to efekt GetBacku, a spółki wracają do poziomów sprzed afery. Ciężko uwierzyć, żeby była aż tak duża różnica, gdzie spółki z sWIG80 i mWI40G by rosły, a WIG20 by spadał – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułI Love Crypto & Blockchain już 18 marca 2020 r. My tam będziemy, a Ty?
Następny artykułBitcoin to cyfrowe złoto – twierdzi Coinbase
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here