Naga MarketsSpadki na rynkuCzwartkowa sesja jest kolejną w tym tygodniu, podczas której indeks WIG20 traci. Przed godziną 10:00 spadki sięgają 0,91%, napędzane głównie przez polskich gigantów przemysłowych. Najsilniej tracą JSW (-2,70%), PKN Orlen (-1,77%), Lotos (-1,38%) oraz PGN (-0,80%). Po drugiej stronie zestawienia znajduje się CD Projekt (+1,21%), jedyna spółka, która przy Książęcej zarabia ponad jeden procent.


WIG20 pokonuje minima grudniowe. Przed indeksem dalsze spadki?

Środowe spadki zatrzymały się nad poziomem 2220 punktów, gdzie wypadają minima z grudnia ubiegłego roku. W czwartek indeks WIG20 otwiera się jednak poniżej i odrzuca poziom od dołu, sugerując możliwość dalszej deprecjacji, między innymi w kierunku minimów listopadowych na 2140 punktów. W tym momencie dalszą deprecjację blokuje jedynie 61,8% zniesienia trendu wzrostowego z przełomu 2018 i 2019 roku:

Notowania indeksu WIG20
Indeks WIG20 notuje 7. sesję spadkową z rzędu

Benchmark polskiej giełdy jest ciągnięty w dół między innymi przez PKN Orlen (-1,77%) pogłębiający tegoroczne minima. Wyraźniejsze wzrosty notuje jedynie CD Projekt (+1,21%), który testuje najwyższe poziomy od 4 kwietnia, niemal podchodząc pod 220 zł. Początkowe próby wzrostów spotkały się jednak z wyraźniejszą reakcją podażową.

Więcej na temat czwartkowych ruchów GPW oraz o przygotowaniu do sesji w programie Adama Raka na antenie Comparic24.TV:

JSW testuje poziomy z września 2016 roku

Sesja niekorzystnie rozpoczyna się również dla Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Akcje JSW tracą w czwartek niemal 3%, testując od dołu okrągły poziom 50 złotych za akcję. Ostatni raz cena znajdowała się tak nisko we wrześniu 2016 roku i w tym momencie od strony technicznej ciężko doszukiwać się jakiegokolwiek historycznego wsparcia, które mogłoby zatrzymać dalszą, dynamiczną deprecjację.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here