Naga MarketsW trakcie wtorkowej sesji indeks WIG20 zyskiwał ponad 1,3% i testował najwyższe poziomy od ponad miesiąca, wybijając jednocześnie poziom 2200 pkt. Środowe otwarcie przynosi korektę w zakresie 0,5% jednak indeks polskich blue chipów nadal utrzymuje się nad ważnym wsparciem. W połowie tygodnia po stronie spółek wzrostowych wyróżnia się Play zyskujący 1,15%, wśród spadkowiczów dominują natomiast akcje Santander Bank Polska oraz Orange Polska tracę kolejno 1,32% oraz 1,16%.


WIG20 wzrostowo w pierwszej części tygodnia, czy indeks pokona wrześniowe maksima?

„Na GPW we wtorek wzrosły ceny akcji 144 spółek, 137 spadły, a 178 nie zmieniły się. Pomimo, iż kwestia Brexitu ponownie wróciła „na tapetę”, inwestorzy zdają się być zmęczeni niekończącą się sagą i dają temu wyraz wzrostem popytu na akcje europejskie,  a niewielkim, pozytywnym rykoszetem dostaje również parkiet warszawskiej giełdy. Dziś kluczowe w dalszym ciągu pozostaną nastroje na globalnych rynkach i oczekiwania  na nowe informacje z „frontu” amerykańsko-chińskiego konfliktu handlowego. WIG20 zyskał wczoraj 0,85%, indeks szerokiego rynku WIG 0,69%, a indeks średnich spółek mWIG 0,29%. Na czerwono zakończył sesję jedynie indeks małych spółek sWIG80” – komentowała Agnieszka Zaręba w porannym podsumowaniu wtorkowej sesji.

Od początku tygodnia WIG20 zyskuje ponad 2% i pomimo środowej korekty, nadal utrzymuje się na miesięcznych maksimach. W tym momencie najważniejsze będzie utrzymanie poziomu 2200 punktów, pełniącego rolę ważnego wsparcia:

WIG20 walczy z poziomem 2200 pkt. Źródło: Tradingview.com
WIG20 walczy z poziomem 2200 pkt. Źródło: Tradingview.com

Play rośnie i testuje poziomy z początku września. Akcje Santander oraz Orange w dół

Chociaż po pierwszej godzinie handlu na GPW większość spółek wchodzących w skład WIG traci, to na zielono świecą się akcje Play zyskujące ponad 1% i testujące poziom 30 zł, najwyższy od początku września. Jeżeli Play chce myśleć jednak o dalszych wzrostach musiałby domknąć zeszło miesięczną lukę spadkową i tym samym powrócić nad poziom 33 złotych.

Jeżeli chodzi o akcje Santander Bank Polska to rzeczywiście tracą najsilniej w środę, jednak mają za sobą dwa dni dynamicznych wzrostów i test lokalnego oporu na wysokości maksimów z września (pod 320 zł). Notowaniom udało się dodatkowo wybić 50 EMA, pod którą cena poruszała się od przełomu czerwca i lipca. Gdyby górne ograniczenie konsolidacji zostało pokonane, wtedy Santander ma miejsce na rozszerzenie korekty wzrostowej w stronę dołków z maja i lipca na 350 zł.

Sytuacja podobnie wygląda w przypadku akcji Orange Polska. Spółka traci silniej w środę, ma na koncie jednak dwa dni wzrostów, test miesięcznych maksimów oraz wybicie 50 EMA. OPL pokonuje również spadkową linię trendu prowadzoną po niższych szczytach rysowaną od połowy czerwca i w tym momencie kolejnym celem wydają się lipcowe dołki na 6,12 zł.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGrupa Żywiec z 109,63 mln zł zysku netto w III kw. Wyniki słabsze niż przed rokiem
Następny artykułBrexit znowu przesunięty. Funt koryguje, powinien jednak utrzymać wysokie poziomy
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here