Naga MarketsW trakcie wtorkowej sesji indeks WIG20 zyskiwał ponad 1,3% i testował najwyższe poziomy od ponad miesiąca, wybijając jednocześnie poziom 2200 pkt. Środowe otwarcie przynosi korektę w zakresie 0,5% jednak indeks polskich blue chipów nadal utrzymuje się nad ważnym wsparciem. W połowie tygodnia po stronie spółek wzrostowych wyróżnia się Play zyskujący 1,15%, wśród spadkowiczów dominują natomiast akcje Santander Bank Polska oraz Orange Polska tracę kolejno 1,32% oraz 1,16%.


WIG20 wzrostowo w pierwszej części tygodnia, czy indeks pokona wrześniowe maksima?

„Na GPW we wtorek wzrosły ceny akcji 144 spółek, 137 spadły, a 178 nie zmieniły się. Pomimo, iż kwestia Brexitu ponownie wróciła „na tapetę”, inwestorzy zdają się być zmęczeni niekończącą się sagą i dają temu wyraz wzrostem popytu na akcje europejskie,  a niewielkim, pozytywnym rykoszetem dostaje również parkiet warszawskiej giełdy. Dziś kluczowe w dalszym ciągu pozostaną nastroje na globalnych rynkach i oczekiwania  na nowe informacje z „frontu” amerykańsko-chińskiego konfliktu handlowego. WIG20 zyskał wczoraj 0,85%, indeks szerokiego rynku WIG 0,69%, a indeks średnich spółek mWIG 0,29%. Na czerwono zakończył sesję jedynie indeks małych spółek sWIG80” – komentowała Agnieszka Zaręba w porannym podsumowaniu wtorkowej sesji.

Od początku tygodnia WIG20 zyskuje ponad 2% i pomimo środowej korekty, nadal utrzymuje się na miesięcznych maksimach. W tym momencie najważniejsze będzie utrzymanie poziomu 2200 punktów, pełniącego rolę ważnego wsparcia:

WIG20 walczy z poziomem 2200 pkt. Źródło: Tradingview.com
WIG20 walczy z poziomem 2200 pkt. Źródło: Tradingview.com

Play rośnie i testuje poziomy z początku września. Akcje Santander oraz Orange w dół

Chociaż po pierwszej godzinie handlu na GPW większość spółek wchodzących w skład WIG traci, to na zielono świecą się akcje Play zyskujące ponad 1% i testujące poziom 30 zł, najwyższy od początku września. Jeżeli Play chce myśleć jednak o dalszych wzrostach musiałby domknąć zeszło miesięczną lukę spadkową i tym samym powrócić nad poziom 33 złotych.

Jeżeli chodzi o akcje Santander Bank Polska to rzeczywiście tracą najsilniej w środę, jednak mają za sobą dwa dni dynamicznych wzrostów i test lokalnego oporu na wysokości maksimów z września (pod 320 zł). Notowaniom udało się dodatkowo wybić 50 EMA, pod którą cena poruszała się od przełomu czerwca i lipca. Gdyby górne ograniczenie konsolidacji zostało pokonane, wtedy Santander ma miejsce na rozszerzenie korekty wzrostowej w stronę dołków z maja i lipca na 350 zł.

Sytuacja podobnie wygląda w przypadku akcji Orange Polska. Spółka traci silniej w środę, ma na koncie jednak dwa dni wzrostów, test miesięcznych maksimów oraz wybicie 50 EMA. OPL pokonuje również spadkową linię trendu prowadzoną po niższych szczytach rysowaną od połowy czerwca i w tym momencie kolejnym celem wydają się lipcowe dołki na 6,12 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here