Naga MarketsOtwarcie amerykańskich rynków po godzinie 15:30 przyniosło w piątek delikatne wzrosty zarówno S&P 500, jak i naszpikowanego technologicznie Nasdaq 100. Aprecjacja wynosiła co prawda zaledwie kilka setnych procenta, pozwoliła jednak wydłużyć korektę wzrostową po dynamicznych spadkach z maja. Na niespełna półtorej godziny przed końcem sesji niemal 1,7% zyskuje polski WIG20, a niemiecki DAX osuwa się o 0,2%.


2800 pkt. na S&P 500 znowu ważnym wsparciem

Chociaż jeszcze w poniedziałek amerykański indeks S&P 500 testował najniższe poziomy od początku marca, to dynamiczna korekta wzrostowa pozwoliła wrócić nad ważny poziom S/R 2800 punktów, który wyznacza dolne ograniczenie konsolidacji w okolicach historycznych szczytów. Środowa świeca przybiera formę sygnału zakupowego (młot), jednak aprecjację może blokować 50-okresowa średnia ruchoma:

indeks sp500
Notowania indeksu S&P 500

Więcej na temat czwartkowej sytuacji rynkowej w związku ze stare sesji w Stanach Zjednoczonych w programie Today in USA prowadzonym przez Bogusza Kasowskiego:

WIG20 mocno w górę – wzrosty spółek powyżej 15%

W tym samym momencie WIG20 testuje poziom 2272 pkt., obserwowany ostatni raz na początku maja. Co prawda benchmark oddaje część zysków i wraca pod 2260 pkt. oraz 50 EMA, jednak jest to kolejna sesja pełna silnych wzrostów od dwóch tygodni, która dopisuje na konto indeksu 1,7%. Za świetną kondycję indeksu odpowiadają dwie najjaśniej świecące gwiazdy dnia, a mianowicie Orange Polska i Play zyskujące kolejno 15% oraz 11%.

indeks WIG kurs
Notowania indeksu WIG20

Co istotne, WIG20 wybija również 50% zniesienia trendu, który wywindował notowania na historyczne maksima . Aby mówić jednak o powrocie do konsolidacji pod szczytami (tak jak w przypadku S&P 500) niezbędne będzie trwałe wybicie średniej ruchomej, a następnie dołków marcowych w okolicach 2300 pkt.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here