Naga MarketsZapowiedziane w weekend zawieszenie broni przez USA i Chiny przelewa optymizm nie tylko na dolara amerykańskiego, ale również na rynki kapitałowe. Polski indeks WIG20 na godzinę po otwarciu zyskuje ponad 1%, niemiecki DAX umacnia się o 1,5%, a kontrakty futures S&P 500 rosną o 1,2%. Przy Książęcej liderami sesji są akcje Santander Bank Polska (GPW: SANPL) oraz CCC (GPW: CCC) zarabiające ponad 2%.


WIG20 testuje 2360 pkt., coraz bliżej historycznych maksimów

Od majowych dołków WIG20 umacnia się już o niemal 10%. Chociaż w stosunku do swoich zachodnich konkurentów, nadal pozostaje delikatnie w tyle, to ma coraz większą szansę na przetestowanie historycznych maksimów wypadających na 2420 pkt. W poniedziałek benchmark testuje poziom 2360 pkt., ostatni raz obserwowany pod koniec kwietnia, przed rozpoczęciem dynamicznej wyprzedaży:

akcje WIG20
Indeks WIG20 na wykresie dziennym

Na obecnym poziomie można doszukiwać się lokalnego oporu wyznaczanego przez szczyty z grudnia ubiegłego roku, który pełnił obecnie rolę strefy wsparcia/oporu od stycznia do kwietnia roku bieżącego. Więcej na temat obecnej sytuacji technicznej giełdy i o przygotowaniu do handlu w tym tygodniu w porannym programie Adama Raka:

Akcje Santander testują 380 zł, CCC również w górę

W trakcie poniedziałkowego handlu na GPW najlepiej radzą sobie akcje Santander Bank Polska zyskujące 2,5% i testujące poziom 380 złotych, gdzie wypada strefa oporowa i lokalne maksima. Jak widać na poniższym wykresie, po wielu miesiącach respektowania kanału wzrostowego akcje SANPL wybiły dołem i konsolidują od początku maja, respektując jednocześnie trzy obszary wsparć i oporów wyznaczane przez wyższe dołki, które testowały dolne ograniczenie wspomnianego kanału. Dopiero wybicie 380-382 zł górą lub 359 zł za akcję dołem, pozwoli określić dalsze, długoterminowe ruchy waloru.

akcje santander
Akcje SANPL na wykresie dziennym

Na drugim miejscu pod względem wzrostów znajdują się akcje CCC, które zarabiają w poniedziałek 2,4%. Notowania wybijają strefę oporu wyznaczaną na 171 zł, czyli minimach z lutego. Dodatkowo notowaniom udało się wybić 50 EMA, dzięki czemu otwierają sobie drogę do silniejszej aprecjacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here