Naga MarketsMarcin Tuszkiewicz
Marcin Tuszkiewicz omawia sytuację na GPW w tym tygodniu

Indeks WIG20 w trakcie czwartkowej sesji rósł o 3,2% i testował najwyższe poziomy od końca lutego zamykając się nad poziomem 2074 pkt. Benchmark polskich blue chipów był jednym z najlepiej wypadających na Starym Kontynencie, a jego aprecjację napędzały między innymi banki rosnące o ponad 7% oraz KGJM zyskujący niemal 10%. Dobrych nastrojów nie zaburzyły nawet mocne spadki CD Projekt, który tracił 6,7% oraz Allegro spadającego o 3,6%.

  • Marcin Tuszkiewicz ze Squaber.com podsumowuje czwartkową sesję na GPW
  • W materiale poruszono temat brakujących kontenerów do transportu towarowego oraz wpływu tej informacji na notowania spółek Wielton i PKP Cargo
  • Na rynku małych spółek rósł również indeks sWIG80, który jest obecnie najmocniejszy od 2017 roku, po pokonaniu poziomu 17 tys. pkt.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Brakuje kontenerów do transportu towarowego, czy to dobry prognostyk dla Wieltonu i PKP Cargo?  Media podają, że brakuje kontenerów do obsługi transportu towarowego z Chin. Statki zakontraktowane sa na miesiące w przód, kolej nie jest w stanie obsłużyć takiej ilości towarów. Czy PKP Cargo w końcu trwale odbije i Wielton wróci do łask? Przyjrzymy się wykresom oraz najnowszym doniesieniom – komentował Marcin Tuszkiewicz zapraszając do zapoznania się z jego najnowszym podsumowaniem sesji na GPW.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here