Naga MarketsWIG20 najwyżej od 19 dni. Akcje JSW i KGHM liderami otwarciaPolska GPW kontynuuje rozpoczęte w poniedziałek wzrosty, a WIG20 na otwarciu wtorkowej sesji zyskuje 0,9% i testuje poziom 1653 pkt., najwyższy od początku miesiąca. W gronie najsilniej rosnących spółek znajdują się akcje JSW (+2,24%) oraz kolejny dzień z rzędu KGHM (+1,82%), zgodnie z danymi z godziny 09:03. Utrzymanie optymizmu widać również na innych rynkach, w tym na niemieckim indeksie DAX, który rośnie o ponad 1%.

  • Indeks giełdowy WIG20 wzrósł o 4,23% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 1 639,08 pkt w poniedziałek, 18 maja.
  • Obroty na rynku akcji wyniosły 1 028,4 mln zł, a największe zanotował KGHM – 174,9 mln zł, który był jednocześnie najsilniej rosnącą spółką
  • We wtorek WIG20 dokłada do wzrostów kolejne 0,9% i wybija techniczny trójkąt na wykresie świecowym

WIG20 nadal walczy z konsolidacją, wybija jednak układ techniczny

Indeks WIG20 od siedmiu tygodniu porusza się w ramach wąskiego ruchu bocznego, którego górne ograniczenie pokrywa się z luką bessy z pierwszej połowy marca. Wtorkowe umocnienie pozwoliło jednak wybić 50-okresową średnią ruchomą oraz zakres technicznego trójkąta, co przy utrzymaniu do końca dnia pozytywnych sentymentów mogłoby wróżyć kontynuację wzrostów w dalszej części tygodnia.

Poniedziałkowa sesja świadczy o sile popytu, ale też uzależnia WIG20 od zachowania giełd bazowych, więc kontynuacja dzisiejszego ruchu będzie wymagała pomocy z otoczenia. Tylko technicznie patrząc WIG20 finiszował w rejonie 1639 pkt. Praktyce mimo potężnej zmiany procentowej popartej 834 milionami obrotu stale WIG20 nie ma wybił się z zawieszenia w strefie 1658-1547 pkt. i gra o zakończenie trwającej siódmy tydzień konsolidacji przeniosła się na kolejną sesję – komentował Adam Stańczak z DM BOŚ.

WIG20 rośnie we wtorek i jest najwyżej od początku miesiąca. Źródło: Tradingview.com

Akcje JSW i KGHM liderem wzrostów, polskie blue chipy na zielono

W momencie otwarcia rynku wszystkie spółki wchodzące w skład indeksu WIG20 rosły, a liderem aprecjacji były akcje JSW umacniające się o 2,24%. Spółka testuje najwyższe poziomy od 30 kwietnia, nadal blokowana jest jednak na długoterminowych minimach przez 50-okresową średnią ruchomą i poziom 14 zł.

Takich problemów nie ma KGHM, który po jedenastoprocentowym umocnieniu z poniedziałku, dokłada we wtorek kolejne 1,8%, wybija 200 EMA (pierwszy raz od połowy lutego) i testuje dwumiesięczne maksima. Jednocześnie znosi 61,8% trendu spadkowego z bieżącego roku i otwiera sobie drogę do strefy wsparcia z początku grudnia (dołek), na wysokości niespełna 87 zł.

– Wśród krajowych spółek indeksu bazowego po wczorajszej sesji najlepiej zachowywały się spółki DINOPL oraz KGHM. Dla DINOPL bezpośrednim czynnikiem była publikacja bardzo dobrych wyników finansowych istotnie przewyższających zarówno analogiczny okres przed rokiem, jak również prognozy rynkowe. W przypadku KGHM to raczej wpływ cen miedzi i oczekiwań na wzrost popytu na metal stał za istotną zwyżką cen akcji – komentował zespół BM Alior Banku w porannym raporcie z rynku futures.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here