Naga MarketsAdam Rak zaprasza na przygotowanie do sesji GPW
Adam Rak zaprasza na przygotowanie do sesji GPW

Koniec wtorkowej sesji na GPW przyniósł dynamiczne spadki większości głównych spółek. W efekcie indeks WIG20 tracił ponad 2,5%, notując najsilniejsze jednosesyjne osunięcie w tym roku i testując poziomy poniżej 2240 pkt. Ostatni raz tak nisko benchmark polskiej giełdy znajdował się w grudniu ub.r. W środę większość spółek zyskuje, a liderem poranka są akcje CCC, najsilniej traci natomiast PGE.


Indeks WIG20 i silne spadki. Sprawdza się powiedzenie „sprzedaj akcje i jedź na wakacje”?

W maju na rynkach kapitałowych dominuje porzekadło: „sprzedaj akcje i jedź na wakacje”. Reakcja WIG20 w trakcie wtorkowej sesji idealnie wpisuje się w tę narrację, wybijając kilkumiesięczną konsolidację, która trzymała indeks w ryzach. Powodów tąpnięcia polskiego benchmarku w rozmowie z Marcinem Tuszkiewiczem poszukuje Adam Rak z Comparic24.TV:

Jeżeli wierzyć zniesieniom Fibonacciego, wtorkowe spadki oficjalnie odwracają trend wzrostowy rysowany od końcówki ubiegłego roku i korekta spadkowa przybiera formę nowej niedźwiedziej tendencji.

Indeks WIG20 na wykresie dziennym
Indeks WIG20 na wykresie dziennym

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

CCC liderem środowej sesji, najgorzej radzą sobie akcje PGE

W środowy poranek na GPW najlepiej radzą sobie akcje CCC. Podobnie było jednak we wtorek, a ostatecznie spółka kończyła dzień z kilkuprocentową strata i pogłębieniem majowych minimów. W środę notowania wracają nad pułap 190 złotych, obraz nie należy jednak do najbardziej optymistycznych.

Tegoroczne minima pogłębiają natomiast akcje PGE, które w tym momencie handlowane są poniżej 8,75 zł. Ostatni raz cena znajdowała się tak nisko we wrześniu ubiegłego roku. Istotny poziom wsparcia rysuje się na wysokości 8,5 zł, gdzie wypadają sierpniowo-wrześniowe minima:

Akcje PGE na wykresie dziennym
Akcje PGE na wykresie dziennym

Przed godziną 10:00 wśród najbardziej aktywnych spółek znajduje się również CD Projekt wyceniany na 212,3 zł oraz PKN Orlen handlowany po 93,34 zł. Szerszy benchmark polskiej giełdy, indeks WIG, zyskuje 0,30%.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here