Naga Markets


Adam Rak zaprasza na przygotowanie do sesji GPW
Adam Rak zaprasza na przygotowanie do sesji GPW

Koniec wtorkowej sesji na GPW przyniósł dynamiczne spadki większości głównych spółek. W efekcie indeks WIG20 tracił ponad 2,5%, notując najsilniejsze jednosesyjne osunięcie w tym roku i testując poziomy poniżej 2240 pkt. Ostatni raz tak nisko benchmark polskiej giełdy znajdował się w grudniu ub.r. W środę większość spółek zyskuje, a liderem poranka są akcje CCC, najsilniej traci natomiast PGE.


Indeks WIG20 i silne spadki. Sprawdza się powiedzenie „sprzedaj akcje i jedź na wakacje”?

W maju na rynkach kapitałowych dominuje porzekadło: „sprzedaj akcje i jedź na wakacje”. Reakcja WIG20 w trakcie wtorkowej sesji idealnie wpisuje się w tę narrację, wybijając kilkumiesięczną konsolidację, która trzymała indeks w ryzach. Powodów tąpnięcia polskiego benchmarku w rozmowie z Marcinem Tuszkiewiczem poszukuje Adam Rak z Comparic24.TV:

Jeżeli wierzyć zniesieniom Fibonacciego, wtorkowe spadki oficjalnie odwracają trend wzrostowy rysowany od końcówki ubiegłego roku i korekta spadkowa przybiera formę nowej niedźwiedziej tendencji.

Indeks WIG20 na wykresie dziennym
Indeks WIG20 na wykresie dziennym

Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

CCC liderem środowej sesji, najgorzej radzą sobie akcje PGE

W środowy poranek na GPW najlepiej radzą sobie akcje CCC. Podobnie było jednak we wtorek, a ostatecznie spółka kończyła dzień z kilkuprocentową strata i pogłębieniem majowych minimów. W środę notowania wracają nad pułap 190 złotych, obraz nie należy jednak do najbardziej optymistycznych.

Tegoroczne minima pogłębiają natomiast akcje PGE, które w tym momencie handlowane są poniżej 8,75 zł. Ostatni raz cena znajdowała się tak nisko we wrześniu ubiegłego roku. Istotny poziom wsparcia rysuje się na wysokości 8,5 zł, gdzie wypadają sierpniowo-wrześniowe minima:

Akcje PGE na wykresie dziennym
Akcje PGE na wykresie dziennym

Przed godziną 10:00 wśród najbardziej aktywnych spółek znajduje się również CD Projekt wyceniany na 212,3 zł oraz PKN Orlen handlowany po 93,34 zł. Szerszy benchmark polskiej giełdy, indeks WIG, zyskuje 0,30%.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here