Naga MarketsPolska giełda pozostaje wyraźnie w tyle za światowymi parkietami. Podczas dzisiejszej sesji WIG20 traci 0,82%, przez co kurs znalazł się najniżej od 2 tygodni. Patrząc na europejskie indeksy, które rosną praktycznie nieprzerwanie od początku kwietnia, sytuacja nie wygląda ciekawie. Najmocniej podczas dzisiejszej sesji tracą PKN Orlen i Mbank.


Czy czekają nas spadki w kierunku 2315 pkt?

Podczas dzisiejszej sesji testowane jest wsparcie wynikające z ostatnich lokalnych dołków. mowa tutaj o poziomie 2354 pkt. Jeżeli zostanie on złamany, istnieje spora szansa na spadki w kierunku 2315 pkt. O powrocie do wzrostów, można myśleć dopiero w momencie wybicia linii poprowadzonej po ostatnich wierzchołkach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz także: Akcje PKN Orlen w dół po ogłoszeniu wyników, spółka traci blisko 3%

Indeks WIG20 25 kwietnia 2019

Im szersza skala tym WIG20 wygląda gorzej

Zestawiając ze sobą wykresy WIG20 z amerykańskim indeksem S&P500 można gołym okiem dostrzec kolosalną różnicę, co prawda nie możemy równać się z taką potęgą gospodarczą jak Stany Zjednoczone, jednak widać, że w ostatnich latach hossa w USA trwa w najlepsze, a na naszym rodzimym podwórku “wieje nudą”. Z jednej strony może być to szansa dla polskiej giełdy, która pozostaje w tyle i ma szansę na rozwój. Z drugiej jednak, co stanie się z indeksem WIG20, jeśli indeksy w USA rozpoczną większą korektę spadkową?

Porównanie wykresu WIG 20 do SP500Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here