Naga MarketsWykazywany od wczorajszych godzin porannych przypływ pozytywnych nastrojów na giełdach zagranicznych widoczny w dodatnich zmianach kontraktów terminowych na główne indeksy przełożył się już z początkiem sesji dla FW20 w zwyżkę notowań. Tuż przed godziną 13.00 pojawiła się w globalnej komunikacji informacja ze strony firmy Moderna o wysokiej skuteczności we wstępnej analizie kolejnych badań klinicznych opracowywanej szczepionki przeciwko Covid.

Moderna komunikuje o wysokiej skuteczności we wstępnej analizie kolejnych badań klinicznych opracowywanej szczepionki przeciwko Covid

To naturalnie zaktywizowało popyt na spółkach typu value oraz cyklicznych, czyli tych które generalnie w okresie pandemii mocno ucierpiały. Pozytywny odbiór rynku był wzmocniony zbliżonym komunikatem sprzed tygodnia firmy Pfizer. W grupie spółek WIG20 najmocniejszy wkład do wczorajszej zwyżki miały banki, sektor górniczy i paliwowy, aczkolwiek również spółki odzieżowe odnotowały znaczące zwyżki.

Te artykuły również Cię zainteresują

Na wykresie dziennym FW20 kurs w cenach zamknięcie wyszedł ponad ubiegłotygodniowy szczyt. Na wskaźnikach AT są podtrzymane sygnały kupna, jedynie wątpliwości nasuwają niższe, w porównaniu ze średnią ostatnich tygodni, obroty. Kurs dąży w kierunku sierpniowego szczytu 1857 pkt. Na diagramie 60-min po przejściowej korekcie notowania powracają do tendencji wzrostowej. Na podstawie wsp. Fibonacciego i wysokości owej korekty najbliższe poziomy docelowe to 1825 pkt. i 1875 pkt.

Zwracamy też uwagę, że nowe maksimum cenowe nie spotyka się jeszcze z nowymi szczytami na podstawowych wskaźnikach AT. Zapał kupujących na głównych rynkach zagranicznych z dzisiejszym porankiem, a wyrażony w notowaniach kontraktów terminowych na główne indeksy, nieznacznie osłabł co implikuje neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty z USA o sprzedaży detalicznej oraz produkcji przemysłowej.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here