Naga MarketsNotowania akcji LPPNotowania WIG20 przed godziną 09:30 poruszały się w okolicach cen otwarcia na poziomie 2188 pkt. We wtorek najlepiej radzą sobie akcje CCC oraz Cyfrowego Polsatu, po gorszych wynikach kwartałach silnie traci natomiast LPP. Spadki sięgały poziomu 2,5%.


WIG20 nadal przesuwa się w konsolidacji. Brak perspektyw na zmianę kierunku?

Po poniedziałkowej sesji bez większego zdecydowania, wtorek otwiera się podobnie. Przy Książęcej nie widać silniejszych ruchów, a indeks WIG20 utknął pomiędzy wsparciem i oporem wyznaczanym przez minima z końca ubiegłego roku:

indeks WIG20 28 maja
WIG20 na wykresie dziennym

W momencie otwarcia jednej z ostatnich sesji maja przeważają spółki wzrostowe, żadna z nich nie zyskuje jednak powyżej 1%. Najlepiej radzą sobie wspomniane wcześniej Cyfrowy Polsat (niemal 1% w górę) oraz CCC (0,7%). Więcej na temat najnowszych wydarzeń związanych z polską giełdą oraz notowanymi na niej spółkami w porannym programie Adama Raka z Comparic24.tv:

Cyfrowy Polsat w górę po informacji o wypłacie dywidendy

Akcje Cyfrowego Polsatu zyskują na wtorkowym otwarciu niemal 1% i znajdują się w czołówce wzrostów WIG20. Powodem jest informacja o wypłacie niemal 600 milionów złotych dywidendy z zysku wygenerowanego w ubiegłym roku, co przekłada się na około 93 grosze za każdą posiadaną akcję.

W efekcie akcje CPS powracają nad poziom 25,50 zł i coraz wyraźniej odbijają od rozrysowanych w maju kilkumiesięcznych minimów.

Cyfrowy Polsat na wykresie dziennym
Cyfrowy Polsat na wykresie dziennym

Akcje LPP w dół po raporcie kwartalnym – strata netto na poziomie 115 mln zł

Grupa LPP raportowała stratę 114,6 mln zł straty netto za pierwszy kwartał 2016 roku, co jest wzrostem w stosunku do niespełna 105 mln zł strat generowanych w tym samym okresie rok wcześniej. Wyniki sprzedaży pokryły się z szacunkami analityków i plasowały na poziomie 1,83 mld zł (wobec 1,58 mld zł raportowanych rok temu).

W efekcie akcje LPP na wtorkowym otwarciu GPW tracą najsilniej wśród wszystkich spółek WIG20 (około 2,5%) i ponownie testują tegoroczne minima na wysokości 7200 zł. Cena ostatni raz znajdowała się tak nisko w okresie wakacji 2017, a obecne wsparcie pokrywa się z poziomem oporu oraz luką wzrostową z tamtego okresu:

Akcje LPP na wykresie dziennym
Akcje LPP na wykresie dziennym


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

  1. Ładny wzrost przychodów lpp, można spodziewać się lepszych następnych okresów, sprzedaż rośnie na dobrym poziomie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here