Naga MarketsNiedźwiedź i byk
Spółki GPW, w tym indeksu WIG20, radzą sobie coraz lepiej na rynku

Ostatnie kilka dni przyniosło dużą zmienność na GPW, spółki gamingowe po dobrych wynikach trzech z nich: CD Projekt, 11Bit oraz Ten Square Games pną się w górę pokonując lokalne szczyty. Pytanie jednak, czy oczekiwania inwestorów nie są już za wysokie? C/Z dla CDR wynosi już blisko 200. Co musi zrobić spółka, aby nie zawieźć inwestorów? Zdecydowanie dowieźć obietnicę publikacji kolejnej gry w terminie i musi być ona sukcesem. 


CCC z miliardem przychodu, LPP z dobrymi wynikami

Inne spółki mają już racjonalniejsze wyceny. Pozytywnie zaskoczyły spółki z branży sprzedaży detalicznej, CCC wygenerowało ponad miliard zł przychodu, a III kwartał był o ponad 80% lepszy od analogicznego okresu rok wcześniej. Widocznie słaby okres jesienno-zimowy spowodował, że klienci więcej wydali na przesileniu wiosennym. LPP także podało dobre wyniki co pozwoliło spółce na wybicie lokalnych szczytów. Dino jest spółką, która regularnie notuje nowe historyczne szczyty.

Największym jednak zaskoczeniem tego tygodnia jest rekomendacja zarządu GPW odnośnie wypłacenia dywidendy. Zarząd zarekomendował dywidendę na poziomie 3,18 zł na akcję, podczas gdy rok temu było to 2,20 zł. Jest to druga najwyższa zarekomendowana dywidenda GPW w historii, jedynie za 2010 rok spółka wypłaciła wyższą w wysokości 3,21 zł.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Bardzo dobrze technicznie wygląda spółka Rainbow Tours, która w tym tygodniu wybiła z formacji odwróconej głowy z ramionami. Spółka odwróciła trend spadkowy, a to daje szanse na większe wzrosty. Ryzykiem jest kurs walutowy, który w przypadku umocnienia się polskiego złotego wpływa pozytywnie na wyniki spółki ze względu na większą atrakcyjność wyjazdów zagranicznych.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

  1. Ładnie na te dwie branże myślę, że jeszcze w przyszłości będzie można mocno liczyć. Wszystkie wspomniane spółki dobrze się rozwijają.

  2. Branża odzieżowa i gamingowa może otwierać szampana. Spółki odzieżowe w dodatku mają najlepszy okres przed sobą, nie zapominajmy też że takie LPP planuje wejście przynajmniej na dwa nowe rynki zagraniczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here