Naga MarketsIndeks WIG20 na godzinę po rozpoczęciu sesji notuje marginalne zyski, cały czas walcząc ze strefą oporu pod 2300 pkt. W czwartek najlepiej radzą sobie akcje JSW oraz LPP, które zyskują ponad 2%. Po stronie spadkowej natomiast spółki paliwowe – Lotos i PKN Orlen tracą około 0,5%.


WIG20 napiera na minima z marca. Czy popyt wygra walkę?

Czwartą sesję z rzędu indeks WIG20 próbuje wyłamywać strefę oporu wyznaczaną na wysokości marcowych minimów, na którą składa się również 38,2% zniesienia trendu wzrostowego oraz 200 EMA. W środę benchmark odrzucał próby mocniejszego zejścia i testował 50 EMA, co może sugerować, że rynek liczy raczej na utrzymanie popytowej presji.

indeks WIG20 13 czerwca
Indeks WIG20 na wykresie dziennym

Gdyby WIG20 udało się wreszcie wybić istotną strefę oporu, wtedy indeks otworzy sobie drogę do ponownego testu tegorocznych i historycznych maksimów powyżej 2400 pkt., co pozwoliłoby podgonić straty do swoich zachodnich konkurentów.

Więcej o przygotowaniu do czwartkowej sesji w porannym programie na antenie Comparic24.tv:

JSW odbija od wielomiesięcznych dołków, LPP w górę 3. dzień z rzędu

Zarówno akcje JSW i LPP odbijają od wielomiesięcznych dołków. Różnica polega jednak na tym, że LPP ustanowił strefę wsparcia jeszcze w maju na wysokości 7000 zł i obecnie odbija od niej trzecią sesję z rzędu. W tym samym czasie JSW ma za sobą serię silnych ruchów deprecjacyjnych i po środowym zejściu pod 44 zł, notowania wreszcie korygują. Cena ostatni raz znajdowała się tak nisko niemal 3 lata temu, we wrześniu 2016 roku.

Od strony technicznej ciekawiej prezentuje się jednak sytuacja LPP i to właśnie ten wykres zaprezentowano poniżej. Po dynamicznym trendzie spadkowym akcje spółki zatrzymały się w konsolidacji na wielomiesięcznych minimach. Jej dolne ograniczenie wyznacza okrągły poziom 7 tysięcy złotych, górne to natomiast dołki z listopada ubiegłego roku w okolicach 7440 zł. Północną bandę dodatkowo wspiera 23,6% zniesienia kwietniowej deprecjacji. Dopiero wybicie wspomnianej strefy pozwoli pogłębić korektę wzrostową i myśleć o dalszej aprecjacji, w kierunku 7800 złotych (linia trendu w połączeniu z 50 EMA i 38,2% zniesienia).

akcje LPP 13 czerwca
Akcje LPP na wykresie dziennym


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here