Naga MarketsCeny ropy spadają na najniższe poziomy od niemal 20 lat, w jego ślad idzie gaz, a amerykański indeks Dow Jones wymazuje zyski od początku kampanii Donalda Trumpa rozpoczętej w 2017 roku. Na polskim WIG20 widać nieco więcej optymizmu, rynek nadal pozostaje jednak w fazie konsolidacyjnej, w związku z czym Marcin Tuszkiewicz ze Squaber.com zaleca wstrzymanie się z nadmiernie pozytywnymi prognozami. W trakcie czwartkowej sesji pojawiła się również informacja, że CCC będzie emitować akcje, co przy obecnym zadłużeniu, może mieć negatywny wydźwięk.


WIG20 rośnie w czwartek na przekór zagranicznym giełdom. Co dalej?

W trakcie czwartkowej sesji indeks WIG20 realizuje wzrosty powyżej 2%, jak zauważa jednak Marcin Tuszkiewicz nadal utrzymuje się w konsolidacji wyznaczanej przez świecę outside bar z 12 marca (kiedy benchmark tracił ponad 13%). Chociaż polska giełda na tle niemieckiej, czy też amerykańskiej radzi sobie 19 marca bardzo dobrze, to dopóki zakres spadkowej świecy nie zostanie pokonany, to inwestorzy nadal będą mieli do czynienia jedynie z ruchem bocznym oraz ryzykiem korekty:

WIG20 utrzymuje się piątą sesję z rzędu w zakresie świecy z 12 marca. Dopiero jej wybicie otworzy drogę do potencjalnych wzrostów. Źródło: Tradingview.com.
WIG20 utrzymuje się piątą sesję z rzędu w zakresie świecy z 12 marca. Dopiero jej wybicie otworzy drogę do potencjalnych wzrostów. Źródło: Tradingview.com.

WIG20 stoi w konsolidacji, dopóki jesteśmy wewnątrz dużej podażowej świecy nie należy oczekiwać ruchów wzrostowych. Niezbędne jest wybicie outside bara, co będzie sygnałem do głębszej korekty wzrostowej, gdyż główny trend nadal pozostanie spadkowy, ale otworzy się wtedy droga do zamknięcia luki na 1500 punktów, a następnie kolejnej na 1686 pkt. – komentuje w Comparic24.tv współzałożyciel Squaber.com, Marcin Tuszkiewicz. Jednocześnie przypomina, że inwestorzy powinni być przygotowani na wszelkie możliwe scenariusze, na razie jednak nadal bardziej prawdopodobne są spadki.

Akcje CCC w górę o ponad 12%. Spółka chce wyemitować do 13,7 mln akcji

Zarząd Emitenta informuje, iż w dniu 16 marca 2020 r. podjął uchwałę w sprawie podjęcia przez Spółkę CCC S.A. („Spółka”) analiz i prac na potrzeby przygotowania i ewentualnego podjęcia działań w celu podwyższenia kapitału zakładowego Spółki o nie mniej niż 20% w drodze emisji akcji zwykłych – napisała spółka w komunikacie ujawniającym z opóźnieniem informację poufną.

Z komunikatu wynika, że polski producent obuwia planuje w ramach prywatnej subskrypcji wyemitować do 6,85 mln akcji serii I i do 6,85 mln akcji serii J z wyłączeniem prawa poboru. Ze wspomnianej emisji planowane jest pozyskanie 400-500 mln zł, które zostaną przeznaczone na kapitał obrotowy. W reakcji na najnowsze doniesienia notowania CCC zyskiwały w czwartek ponad 12%.

Zdaniem Tuszkiewicza reakcja inwestorów jest zbyt optymistyczna, gdyż przy zadłużeniu CCC, które sięga 85% oraz przy długiej historii działalności, jest to „bardzo negatywna informacja”.

Fakt, że spółka potrzebuje takiego ratunku jest bardzo złym doniesieniem. Zadłużenie CCC ogółem wynosi 85%, co nie jest sytuacją komfortową w obliczu epidemii koronawirusa oraz zamkniętych sklepów. CCC znalazło się w bardzo trudnej sytuacji, a emisja akcji ma miejsce po to, żeby utrzymać bieżącą płynność i żeby przetrwać. Jest to bardzo trudna decyzja ze strony spółki i jednocześnie chyba jedyna – wyjaśnia Marcin Tuszkiewicz.

Tuszkiewicz spodziewa się ustabilizowania sytuacji na wykresie akcji CCC, które od lutowych szczytów na poziomie 105 złotych taniały o ponad 70% do niespełna 30 złotych. Punktem kluczowym oporu w tym momencie jest poziom 35,5 zł, następnie 38 zł, a techniczne wsparcie znajduje się na wysokości 24 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułLive Trading z M. Bączkowskim. 21,5% w I kw. br. Psychologia podczas paniki rynkowej
Następny artykułNorges Bank interweniuje na rynku walutowym po raz pierwszy od 21 lat
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here