Naga MarketsWIG20 nadal blokowany. Akcje CCC rosną o 6%, mBank liderem spadkówW czwartek notowania przy ulicy Książęcej rozświetliły się na początku sesji na czerwono, a WIG20 tracił 0,5% wracając poniżej pułapu 1760 pkt., w efekcie czego konsolidacja nadal pozostaje w grze. Liderem wzrostów i jedyną wyróżniającą się spółką przedpołudnia były akcje CCC rosnące o niemal 6% i wybijające poziom 65 zł. Zdecydowana większość spółek o godzinie 09:04 notowała spadki, a ich liderem były akcje mBanku (-1,44%).

  • Indeks giełdowy WIG20 wzrósł o 1,76% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 1 766,85 pkt w środę, 3 czerwca.
  • Obroty na rynku akcji wyniosły 1 516,28 mln zł, a największe zanotował PKO BP – 158,39 mln zł.
  • WIG20 po środowym umocnieniu w czwartek oddaje część zysków i nadal utrzymuje się w zasięgu marcowej luki bessy

WIG20 nadal zależny od konsolidacji. Czy uda się wybić jej górny zakres?

Gdy w środę WIG20 zamykał się nad poziomem 1765 pkt., wydawało się, że konsolidacja obserwowana nieprzerwanie od marca została wreszcie pokonana, a trzymiesięczne okno bessy domknięte. Czwartek przynosi jednak odwrót i indeks polskich blue chipów ponownie powraca do zakresu konsolidacyjnego, poniżej 1760 pkt.

Te artykuły również Cię zainteresują
WIG20 ponownie w zakresie okna bessy. Źródło: Tradingview.com

Niezależnie od sygnałów ostrzegawczych po tygodniu konsolidacji pod oporem w rejonie 1764 pkt. WIG20 zameldował się na wyższej półce. Zakrycie luki-oporu w rejonie 1764-1648 pkt. oznacza nie tylko wybicie na nowe maksima fali wzrostowej, ale też otwarcie drogi do przetestowania oporów w rejonie 1906-1900 pkt. – komentował Adam Stańczak z DM BOŚ po sesji środowej. Czwartkowe otwarcie może zaburzać jednak ten scenariusz.

Akcje CCC nie potrafią się zatrzymać. mBank po stronie spadkowiczów

W środę akcje CCC rosły na GPW o 9% (we wtorek o 13%), a czwartkowy handel rozpoczynały od umocnienia o 6% i testu poziom 65 zł. Ten jak na razie został jednak odrzucony przez kupujących, w efekcie czego producent obuwia skromnie koryguje część przedpołudniowych wzrostów.

Najgorzej dzień rozpoczynał mBank, jego akcje traciły na otwarciu 1,44%. Od strony technicznej spółka nadal korzysta jednak ze wsparcia w postaci wybitej w środę 50 EMA (pod którą cena poruszała się od lutego).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEnea ma list intencyjny z Iberdrolą ws. potencjalnej inwestycji w farmy offshore
Następny artykułAkcjonariusze MCI Capital zdecydują 30 VI o niewypłacaniu dywidendy
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here