Naga MarketsMarcin Tuszkiewicz
Marcin Tuszkiewicz omawia sytuację na GPW w tym tygodniu

Kolor zielony dominował na parkietach giełdowych w ostatni dzień handlu przed Wielkanocą. Po bardzo dobrych wynikach finansowych, akcje CD Projekt zatrzymały się w okolicach historycznych szczytów, a cały indeks WIG20 kończył dzień z zyskiem 2,31%. Marcin Tuszkiewicz ze Squaber.com zaprasza na podsumowanie najważniejszych wydarzeń tygodnia oraz na prognozy po zakończeniu długiego świątecznego weekendu.

  • GPW zamykało się przed świętami na zielono, WIG20 rósł o ponad 2%
  • Niemiecki DAX zyskiwał 2,24%, a amerykański S&P 500 1,45%
  • Akcje CD Projekt dzięki zaskakująco dobrym wynikom otarły się o historyczne maksima

Wall Street, przez GPW po Frankfurt – na rynkach widać świąteczną euforię

Piątek jest dniem bez sesji handlowej na wielu rynkach, podobnie jak poświąteczny poniedziałek. W efekcie dla wielu inwestorów czwartkowe zamknięcie było ostatnim dniem handlu, a kolejny dzwonek giełdowy zabrzmi dopiero we wtorek (w USA w poniedziałek).

Sesja czwartkowa zamykała się dla WIG20 na zielono, cały czas jesteśmy jednak na oporze, związanym z poziomem okolic 1600 pkt. Jest to istotna od tygodnia bariera, handlując na tych samych poziomach bez wzrostów, pomimo aprecjacji na rynku amerykańskim. GPW zabrakło scenariusza prowzrostowego w związku z obawami dotyczącymi dalszych restrykcji w zakresie życia codziennego w związku z pandemią koronawirusa – komentował Marcin Tuszkiewicz.

Subskrybuj kanał Comparic.pl w serwisie YouTube i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata finansów. Dołącz do naszej społeczności już teraz! Codziennie publikujemy dla Ciebie nagrania z programów ukazujących się na antenie Comparic24.tv, skróty informacyjne, rozmowy z analitykami oraz ciekawe wywiadyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułFunt i dolar australijski silnie odbijają do USD w bieżącym tygodniu
Następny artykułPolska ma w 100% własny test na koronawirusa!
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here