Naga MarketsWIG20 na dobrej drodze - analiza techniczna polskiego indeksuNotowania Wig20 wychodzą z „cienia”, jakim była ogromna przecena tego indeksu w zeszłym roku. Jej kulminacja przypadła na przełamanie wsparcia 2070 punktów.

WIG20 odrabia straty

Posiadacze długich pozycji wykazali się determinacją, gdyż potrzeba było czterech miesięcy, aby skutecznie przeskoczyć przez tę wartość, aby ponownie mogła stać się wsparciem. Teoretycznie droga ku kolejnym szczytom jest otwarta. Nie można jednak zapominać, że WIG20 staruje z niskiego pułapu, a to oznacza, że po lewej stronie wykresu czai kilka punktów, które mogą stać się końcem impulsu wzrostowego. Najbliższy to niebieska strefa 2200 punktów. Dziś piątek, czyli ostatni dzień z tygodniowej świecy. Uwzględniając, że jej wielkość to ok. 100 punktów, co jest sporą wartością jak na jeden tydzień, to można założyć, że cena HIGH ustabilizuje się na bieżących wartościach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania WIG20

Oczywiście nie można wykluczyć, że wielkość świecy nie rozrośnie się do kolejnego oporu 2300 punktów, jednak taki scenariusz zostawiłbym na kolejny tydzień.

Warto pamiętać, że w klasyce spekulacji po wyłamaniu szczytu często pojawia się ruch powrotny. W tym przypadku oznaczałoby to, że korekta może sięgnąć żółtej strefy 2070 punktów. Takie zachowanie nie zmieni nastawienia do tego instrumentu i trend wzrostowy nadal ma szansę być kontynuowany.

Wskaźniki takie jak Bollinger i MACD są po stronie wzrostów. Kolejne słupki wskaźnika zbieżności i rozbieżności są rosnące, co dobrze wróży przed kolejnym zadaniem, jakim jest pokonanie oporu 2200 punktów.  Tylko wysokie wartości RSI straszą, ale to może oznaczać krótki odpoczynek w postaci korekty, o której wspomniałem powyżej. Wszystkie kluczowe wartości zostały zaznaczone na wykresie. Dziś należy skoncentrować się na oporze 2200 punktów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: komentarze gieldowe | pgnige akcje | bitcoin cena wykres | kurs btc wykres | pkn orlen forum | giełda jsw | złotówka |


Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here