Naga MarketsCzy system inwestycyjny opracowany przez Joe DiNapolego, znanego inwestora oraz autora książki „Poziomy DiNapolego” sprawdza się również na polskiej giełdzie? Jak twierdzi Piotr Grela, gość Adama Raka w programie Comparic24.tv, od wielu lat promowana przez niego metodologia potwierdza swoją uniwersalność i będzie przynosiła inwestorom zyski nie tylko na rynku walut, ale również na rynku akcji. Jako przykład wykorzystano kontrakty terminowe na WIG20 oraz akcje KGHM.


WIG20 z ważnym oporem na wysokości 2280 pkt., nie jest jednak wykluczony ruch w kierunku 2400 pkt.

„Uniwersalność technik DiNapolego nadal istnieje, czego dowodzą przykłady rynkowe. Patrząc poprzez pryzmat naszego rynku i kontraktów terminowych na WIG20 poziomy DiNapolego pozwalają wyjaśnić dlaczego w fazie wzrostu lokalny rynek rozrysował strefę oporu. Zdecydowanie możemy w praktyce zobaczyć jak ogólnie pojęta strategia DiNapolego pomaga w ocenie rynku” – twierdzi Piotr Grela.

Obrazując poziomy DiNapolego na wykresie miesięcznym kontraktów terminowych WIG20, Grela zwraca uwagę na poziom okolic 2280 pkt., jako potencjalną strefę oporu, która realizuje się już na wykresie dziennym. Jednocześnie nie wyklucza szans podejścia ponownie w okolice 2400 pkt., czyli maksimów z kwietnia bieżącego roku w długiej perspektywie.

Dla scenariuszy krótkoterminowych uwagę zwrócić należy natomiast na wsparcie w okolicach 2237 pkt., którego wybicie mogłoby otworzyć drogę do kolejnej ważnej strefy z punktu widzenia DiNapolego, a mianowicie 2210 pkt.

KGHM z perspektywy DiNapolego – formacja bułki z masłem na wykresie tygodniowym

„Tygodniowy wykres akcji KGHM na wysokości lokalnych minimów rysuje formację tzw. bułki z masłem. Jest to średnia krocząca trzy na trzy, teoretycznie dosyć prosty setup. Zamknięcie u góry powyżej średniej, następnie poniżej i sygnalne wybicie do potwierdzenia formacji kierunkowej” – wyjaśnia sytuację na wykresie Grela.

Bułka z masłem (z angielskiego bread & butter, B&B) to setup, który wykorzystuje zidentyfikowany przez DiNapolego układ 3×3 (prostej średniej 3-okresowej przesuniętej o 3 okresy): – Ten jeden setup, tak zwana bułka z masłem, jego odpowiedniego poznanie i praca z wykresem pozwalają z pewnością osiągać zyski w długim terminie, ostrzegałbym jednak przed uproszczeniem, że jest to wszystko co możemy znaleźć wśród technik, które oferuje Joe DiNapoli – komentował Grela podczas jednego z ostatnich wywiadów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSieć 5G – fakty i mity | Kamil Kociszewski [Startup Spark]
Następny artykułAmerykańskie claimsy i inflacja PPI umacniają kurs dolara
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here