Naga Marketsbyk i niedźwiedź na rynkuIndeks WIG20 rozpoczął piątkową sesję dość wysokim otwarciem luką wzrostową co bardzo zachęca do aktywnego udziału w dzisiejszej sesji. W najbliższych godzinach okaże się, czy tendencja ta będzie kontynuowana. Spośród spółek wchodzących w skład indeksu na największą uwagę zasługuje natomiast JSW oraz Dino.


JSW i Dino napędzają wzrosty WIG20

Spoglądając o poranku na zestawienie spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 warto zauważyć, że wszystkie z nich zyskują na wartości. Największym motorem napędowym dla całego indeksu bez wątpienia jest Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW), która zyskuje aż 5,72%. Na drugim miejscu tego zestawienia plasuje się o poranku Dino, którego akcje zyskują 3,00%.

Dzięki temu, że wszystkie 20 spółek tworzących indeks WIG20 świeci się o poranku na zielono, cały indeks zyskuje 1,25%. Przypomnijmy, że WIG20 jest obliczany na podstawie wartości portfela akcji 20 największych i najbardziej płynnych spółek z Głównego Rynku GPW.

GPW zyskuje niemal 1%

Warto także zwrócić uwagę, że nie tylko spółki wchodzące w skład indeksu WIG20 mogą zaliczyć piątkowy poranek do udanych. Zyskują także mniejsze spółki dzięki czemu indeks WIG obejmujący wszystkie spółki notowane na Głównym Rynku GPW, które spełnią bazowe kryteria uczestnictwa w indeksach zyskuje dziś 0,97%.

Więcej na temat piątkowych ruchów GPW oraz o przygotowaniu do sesji w programie Krzysztofa Kamińskiego na antenie Comparic24.TV:

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułWojna handlowa: Xi pisze “piękny” list do Trumpa
Następny artykułDanske Bank powołuje nowego dyrektora generalnego. Czy zmiana CEO coś zmieni?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here