Naga MarketsKGHM, Huta Miedzi GłogówOd weekendu majowego, WIG20 jest pod presją sprzedaży. Od tamtej pory wygenerowane zostały aż 3 sygnały sprzedaży. Pierwszy to wybicie lokalnego wsparcia, następnie 100 okresowej prostej średniej kroczącej, a w tym tygodniu wybicie Ostatniego Potwierdzonego Dna. Niestety aktualnie brakuje przesłanek do zatrzymania czy też odwrócenia spadków. 


KGHM, Bogdanka i JSW ciążą WIG20

Jedną z branży, która mocno traci w ostatnim czasie jest branża wydobywcza. Wszystkie trzy spółki bezpośrednio związane z wydobyciem, czyli KGHM, Bogdanka oraz JSW tracą z sesji na sesję. Warto jednak zauważyć, że Bogdanka opublikowała prognozę wyniku za I kwartał, która pokazuje poprawę. Zarówno JSW jak i Bogdanka tracą mocniej niż spada cena węgla na rynku i obie spółki znalazły się w wyśmienitych miejscach do stworzenia przynajmniej krótkoterminowej korekty. Nie mniej jednak, rynek jest bardzo trudny i trzeba być precyzyjnym.

W przypadku KGHM, cena dotarła do górnego ograniczenia kanału, którego wybicie dało solidny ruch wzrostowy na przełomie stycznia i lutego. Jednocześnie ustabilizowały się ceny metali, co także może dawać krótkoterminową korektę. Wydaje się, że na wszystkich spółkach problem jest związany z sentymentem rynkowym.

Kilka spółek jest wciąż w ciekawych miejscach lub dało już odwrócenie trendu, m.in. PZU, LiveChat czy Forte. A wszystkiego dowiesz się z kolejnego wydania przeglądu giełdowego, do którego obejrzenia serdecznie zapraszam:

Zobacz również: WIG20 nie był tak tani od 6 miesięcyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here