Naga MarketsPiątkowy poranek przynosi nie lada ożywienie na warszawskim parkiecie. Indeks WIG20 zyskuje 0,90%, choć nie to jest tak zaskakujące. Niezwykle optymistycznym jest bowiem fakt, iż aż 19 spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 zyskuje na wartości. Największą aprecjację dostrzec można na notowaniach PKN Orlen. W całym tym zestawieniu jedynie Play nie może zaliczyć piątkowego poranka do udanych. Cena akcji spółki osuwa się bowiem o 0,36%.


WIG20 powyżej 2340 pkt.

Spoglądając na notowania Indeksu WIG20 zauważymy, że wskutek ostatnich spadków jego kurs osunął się w okolice istotnego wsparcia w wysokości 2300 pkt., gdzie już wczoraj pojawiła się potężna reakcja popytowa. Powstała w ten sposób formacja objęcia hossy zasygnalizowała potencjalne odrzucenie tej strefy i dziś również obserwujemy wzrosty. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 2415 punktów.

WIG20 powyżej 2340 pkt.

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń dotyczących polskich spółek notowanych na GPW oraz przygotowanie do sesji w porannym programie Comparic24.tv:

Akcje PKN Orlen pokonują istotny opór

Jednym z czynników determinujących dzisiejszą aprecjację Indeksu WIG20 są znaczne wzrosty notowań akcji PKN Orlen. W chwili obecnej za jeden papier spółki zapłacić trzeba już bowiem 98,92 zł, co jest jedną z najwyższych cen od początku maja 2019 r.

Aprecjacja ta jest oczywiście reakcją na dane finansowe spółki, o których więcej pisaliśmy już w osobnym artykule.

W tym miejscu warto jednak zaznaczyć, iż wskutek tej reakcji rynek pokonał techniczny opór w wysokości 97,60 zł i jeżeli tylko w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja podażowa mogąca zanegować to wybicie, potencjalne wzrosty mogłyby dotrzeć nawet w rejon 103,90 zł.

Akcje PKN Orlen pokonują istotny opórConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs euro (EURUSD) odrabia do 1,12560 USD. Sprawdź aktualny kurs Forex [AKTUALIZACJA]
Następny artykułGPW: Informacje ze spółek, 19 lipca 2019 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here