Naga MarketsPodczas piątkowej sesji obserwowaliśmy korektę na rynku dolara, który tracił najmocniej, bo aż 0,5% w ujęciu z NZD i AUD. Funt i euro także umocniły się dziś do amerykańskiej waluty, notowania EURUSD znajdują się w godzinach wieczornych 0,2% wyżej, a para walutowa GPBUSD rośnie 0,35%. Mniejsze ruchy widać było na USDCAD i USDCHF, wahają się one aktualnie w granicach -0,05%. Z kolei pod presją znalazł się dziś jen japoński, który przecenił się 0,45% w ujęciu do USD.

DAX odbija od wsparcia, WIG20 mocny

Jesli chodzi z kolei o rynek surowców, ropa naftowa korzysta na problemach związanych z zablokowaniem Kanału Sueskiego, WTI dodaje 3,6%, a Brent znajduje się 4,3% wyżej. W przyszłym tygodniu kluczowe dla notowań “czarnego złota” będzie spotkanie OPEC. Patrząc z kolei na metale szlachetne, złoto umacnia się dziś 0,2%, a srebro traci 0,7%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeśli chodzi o rynek akcji, dziś na szczególną uwagę zasługuje WIG20, który radził sobie najlepiej wśród europejskich indeksów. Piątkowa sesja zakończyłą się wynikiem na poziomie +2,2%, co pozwoliło na zniwelowanie strat z całego tygodnia do 0,5%. Warto także zauważyć, że WIG20 wybronił kluczowe, średnioterminowe wsparcie przy 1875 pkt.

Patrząc z kolei na niemieckiego DAXa (DE30), notowania zgodnie oczekiwaniami odbiły się wczoraj od wsparcia przy 14 470 pkt, skąd rozpoczął się monotonny, jednostajny ruch w górę. Pod koniec tygodnia notowania znajdują się w rejonach historycznych maksimów. Jeżeli strefa oporowa przy 14 800 pkt zostanie pokonana, niewykluczone jest przyspieszenie wzrostów.

DE30 interwał H1. Źródło: xStation5


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here