Naga MarketsWIG20 kontynuuje spadki, akcje CD Projekt najwyżej w historii, Dino Polska liderem wzrostówW trakcie czwartkowej sesji indeks WIG20 kontynuuje środowe spadki i w momencie publikacji artykułu osuwa się o około 0,25%. Po stronie spółek wzrostowych liderami są akcje Dino Polska oraz CD Projekt, który testuje historyczne maksima. W przypadku spadkowiczów zdecydowanie tłoczniej, a akcje Cyfrowego Polsatu tracą ponad 3,5%.


WIG20 koryguje po teście okolic 2140 pkt.

„Indeks szerokiego rynku WIG spadł wobec poprzedniego zamknięcia 0,1% i osiągnął 57 169,88 pkt. WIG20 spadł o 0,02% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2 131,85 pkt. W środę, WIG30 spadł o 0,04%. Obroty na rynku akcji wyniosły 907,18 mln zł, a największe zanotował PZU – 134,15 mln zł. Na GPW wzrosły ceny akcji 148 spółek, 164 spadły, a 137 nie zmieniły się” – komentowała Agnieszka Zaręba z Comparic24.tv.

W tym tygodniu WIG20 kontynuował dynamiczną aprecjację i po dojściu do okolic 2140 pkt. rozpoczął korektę, której kontynuację widać również w czwartek. Od strony technicznej niewiele ulega jednak zmianie i indeks polskich blue chipów nadal jest trzymany w ryzach przez średnioterminową konsolidację.

WIG20 traci w czwartek drugi dzień z rzędu
WIG20 traci w czwartek drugi dzień z rzędu

Akcje Dino Polska i CD Projekt liderami sesji, akcje Cyfrowego Polsatu najsilniej tracą

Dino Polska umacnia się o 0,7%, a CD Projekt o 0,5%. Akcje polskiej sieci dyskontów podobnie jednak jak szeroki indeks WIG20 poruszają się w beztrendowym rynku i konsolidują poniżej minimów listopadowych wyznaczanych na poziomie 140 zł. O wiele optymistyczniej sytuacja wygląda na akcjach CDR, gdzie czwarty dzień wzrostów z rzędu pozwolił przetestować nowe, historyczne maksima tuż pod poziomem 270 zł.

Po stronie spadkowiczów równie ciekawie, między innymi za sprawą Cyfrowego Polsatu, którego 3,5% czwartkowych spadków oznacza jedną z największych dynamik deprecjacyjnych w ostatnich miesiącach. Akcje spółki testują 200 EMA oraz dwutygodniowe dołki, osuwając się z okolic miesięcznych szczytów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara australijskiego (AUDUSD) umacnia się. Silne dane wspierają rynek
Następny artykułFunt czeka na Bank Anglii, kurs korony szwedzkiej rośnie po decyzji Riksbanku
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here